Prihlásenie

Evropská Konica Minolta mění strukturu: Roman Tihelka povede východní region

Praha, 15. 5. 2012 – Bývalý generální ředitel české pobočky Konica Minolta Roman Tihelka získal významnou funkci v nejvyšším evropském managementu společnosti. Od července letošního roku povede celý Cluster East – a bude tak zodpovídat za vedení a směřování Konica Minolty v celém regionu východní Evropy včetně Ruska, Turecka nebo Řecka.

 

O nové struktuře společnosti rozhodlo jednání nejvyššího vedení Konica Minolta Business Solution Europe. V Evropě od poloviny roku začne fungovat zcela nový model řízení. Jeho základem budou čtyři clustery – severní bude mít sídlo v Londýně, jižní v Paříži, západní v Hannoveru a východní v Praze. Právě ten bude mít na starosti Roman Tihelka.

 

Tihelka byl do dubna 2010 v čele české pobočky Konica Minolty, následně přešel na pozici area managera zodpovědného za vedení dceřiných společností v zemích střední a východní Evropy včetně Ruska.

 

Nová struktura nám pomůže dosáhnout ještě rychlejšího a efektivnějšího řízení všech regionů. Jde nám také o to, abychom ještě lépe sdíleli know-how a na zákazníky ve všech zemích mluvili stejnou řečí. Zákazníkům budeme moci ušít řešení přímo na míru jeho potřebám. A to jak v oblasti řízení a správy dokumentů, tak tiskových produktů a řešení,“ říká Roman Tihelka.

 

Česká pobočka Konica Minolta patří mezi dlouhodobě nejúspěšnější v rámci celého evropského regionu. Dokazují to nejen tržní podíly, ale také mimořádné hospodářské výsledky. V loňském roce dosáhl obrat české společnosti 1,5 miliardy korun a čistý zisk 78 milionů, přestože společnost investovala velké prostředky do akvizice Robinco CS.

 

Úspěchy Konica Minolta Business Solutions Czech ocenila v loňském roce i japonská centrála společnosti, která vyhlásila českou pobočku za nejúspěšnější v Evropě. Vedení společnosti také před několika týdny rozhodlo, že generální ředitel české centrály Tomáš Bednář povede i pobočku na Slovensku.

 

 

 

 

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

 

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2011 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 56 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (44,1 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (35,3 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.

Nehlasované