Prihlásenie

Tech Data rozšiřuje nabídku průmyslového IoT díky nové smlouvě s relayr

Praha, Česká Republika (15. května, 2017) – Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ:TECD) ohlásila, že její obchodní jednotka Technology Solutions, dříve divize společnosti Avnet, podepsala novou smlouvu s berlínským dodavatelem řešení pro oblast internetu věcí (IoT), společností relayr, na dodávku své cloudové middleware platfromy  partnerům v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA). Toto oznámení rozšiřuje smlouvu, kterou Technology Solutions  a relayr oznámili v USA v listopadu roku 2016.

 

IoT je motorem další vlny produktivity v podnikání. Jedním z hlavních úskalí IoT je agregace dat sebraných hraničními zařízeními a senzory, které jsou nezbytné pro jejich přeměnu na prakticky použitelné informace. relayr nabízí komplexní softwarová on-premise a cloudová řešení, která pokrývají oblast managementu, jakož i ovládací panely a analytiku, s možností agregace dat a integrace s aplikacemi třetích stran – to vše zabalené v osvědčené architektuře a strukturované metodologii takovým způsobem, aby zákazníci mohli rychleji a snadněji přejít z fáze IoT prototypu do reálného použití.

 

Platforma relayr sjednocuje heterogenní toky dat, čímž výrobcům řešení IoT (většinou se jedná o výrobce zařízení, vývojáře aplikací a systémové integrátory) výrazně usnadňuje inovaci. Platforma je primárně založena na konzultační metodologii 5-4-3 společnosti relayr, která strukturuje přístup dodavatele řešení k IoT projektu ve spolupráci s relayr, a to takovým způsobem, že umožní získat přehled a dynamiku v rámci projektů zákazníků.

Vice prezident Tech Data Victor Paradell, zodpovědný za řešení IoT a analytiku, říká: „Nová smlouva s relayr je jasným důkazem vítězné kombinace společností Tech Data a Avnet TS. Zároveň je závazkem dodávat našim partnerům nabídky inovativních IoT řešení pro zpřístupnění služeb a inovace.“

 

Craig Smith, ředitel pro řešení a služby IoT a analytiky v regionu EMEA říká: „Organizace neustále hledají své konkurenční výhody v oblasti technologií. Inovace v rámci IoT přitom přetváří obchodní modely pro koncové zákazníky. Zkušenosti ukazují, že kvalitně naplánované a správně realizované IoT projekty rapidně vylepšují obchodní procesy díky zvyšení produktivity a efektivity. Díky našemu partnerství s relayr mohou společnosti připojit svá stará zařízení a produkty do cloudu, což umožňuje inovovat metody, jakými získávají detailnější vhled do vlastního podnikání, a mohou tak zákazníkům prodávat nové služby. Za účelem urychlení vývojových procesů poskytne Technology Solutions svým partnerům startovní balíčky „powered by relayr,“ které zahrnují vstupní hardware pro IoT i senzory v průmyslovém prostředí. Navíc budou mít partneři přístup k IoT Kickstart Workshops™, díky kterým získají vědomosti a cenné rady užitečné pro jejich IoT projekty.“

Generální ředitel společnosti relayr Josef Brunner říká: „Jsme nadšení z toho, že se přidáváme k IoT ekosystému společnosti Tech Data, který nabízí vše od senzorů na rozhraní po finální visualizaci a analytiku – jedná se tak o dokonalý doplněk IoT řešení a poradenství společnosti relayr. Technology Solutions a její partnerský ekosystém navíc přinášejí neuvěřitelnou hloubku a šířku dovedností napříč těmito technologickými oblastmi. Díky odbornosti společnosti Technology Solutions a vztahům, které mají její partneři se svými zákazníky, očekáváme rychlý růst našich výsledků v oblasti průmyslového IoT, podobně, jako jsme již zažili v oblasti dopravy, vládního sektoru, výrobě a maloobchodě.“

Technology Solutions také poskytne rozsáhlou prodejní podporu a praktická školení pro partnery o nabídce produktů síťových bran Cisco od společnosti relayr, middleware z dílny relayr a o senzorech spotřebitelské i průmyslové škály. Přístup společnosti Technology Solutions k IoT názorně ukazuje, jak lze pomáhat partnerům dosahovat díky specializaci vynikajících výsledků a zároveň těžit z rychle rostoucích technologií příští generace, které změní budoucnost.

 

Společnost Tech Data představila svůj obchodní model Smart IoT Solutions by Tech Data v červenci roku 2016. Tento model je navržený tak, aby dovolil systémovým integrátorům, prodejcům s přidanou hodnotou (VAR) a poskytovatelům řízených služeb (MSP) budovat své vlastní podnikání v oblasti IoT. Pro více informací o chytrých IoT řešeních od společnosti Tech Data mohou partneři kontaktovat svého místního zástupce Tech Data nebo Technology Solutions.

 

O společnosti Tech Data


Společnost Tech Data Corporation je jedním z největších velkoobchodních distributorů technologických produktů, služeb a řešení. Díky svým vyspělým logistickým schopnostem a službám s přidanou hodnotou umožňuje 115 000 prodejcům účinně a efektivně podporovat rozmanité technologické potřeby koncových zákazníků ve více než 100 zemích. Ve fiskálním roce končícím k 31. lednu 2017 dosáhla společnost Tech Data čistého obratu ve výši 26,2 miliardy USD. V žebříčku Fortune 500® se nachází na 108. místě a podle časopisu Fortune patří na seznam „nejobdivovanějších společností na světě.“ Pro více informací navštivte naše webové stránky www.techdata.com nebo nás sledujte na Facebooku či Twitteru.

 

O společnosti relayr


relayr je rychle rostoucí společnost podnikového IoT, poskytující podnikový middleware pro digitální transformaci průmyslu. relayr, který je progresivním lídrem v oblasti podnikového IoT, vytváří udržitelná IoT řešení založená na referenční architektuře OpenFog a vlastním vývoji. relayr se staví čelem k ústřední výzvě Internetu věcí – převádí fyzické objekty do digitální podoby pomocí vývojových řešení založených na principu end-to-end, skládajících se z cloudové IoT platformy – která je schopna komunikovat z jakékoli služby, softwaru či jakékoli platformy nebo senzoru (tzv. model Any-to-Any) – z vývojových balíčků otevřeného softwaru a týmu odborníků na IoT, kteří podpoří rychlý vývoj prototypů a realizaci IoT projektů. http://www.relayr.io

 

Nehlasované