Prihlásenie

Cestovanie počas jesenných mesiacov. Lepšie ceny a menej turistov

Cestovanie počas jesenných mesiacov. Lepšie ceny a menej turistov

Cestovný ruch zažíva v ostatných rokoch mimoriadny rozmach. Dokonca je jedným z najdôležitejších sektorov svetového hospodárstva a podľa údajov OSN tvorí približne 10 % svetového HDP. Každý rok si na začiatku jesene, 27. septembra, pripomíname Medzinárodný deň cestovného ruchu. Pri tej príležitosti prinášame niekoľko tipov na výhodnejšie cestovanie počas jesenných mesiacov.

 

Dovolenka v jeseni sa oplatí

Menej turistov pri mori, v horách aj v turisticky obľúbených metropolách.  To sú výhody dovolenky či predĺženého víkendu počas jesenných mesiacov. Odrádza od nich chladnejšie počasie a kratší deň. Menší záujem o zájazdy a ubytovanie po skončení letných prázdnin znižuje ceny zájazdov nielen v cestovných kanceláriách. „Výhodné ceny posezónnych dovoleniek, výletov či víkendov je možné ešte znížiť využívaním vernostnej cashback karty, vďaka ktorej získate peniaze späť z takmer každej platby na dovolenke, ak ju realizujete u obchodného partnera“, uviedol Ľuboš Kravárik, generálny riaditeľ Lyoness Slovensko.  Kde všade sa dá uplatniť?

 

Pobytové a poznávacie zájazdy

Nezávislé cestovanie je veľkým trendom cestovného ruchu súčasnosti. Jeho veľkou nevýhodou je časová náročnosť plánovania. Preto ak patríte k ľuďom, ktorí uprednostňujú služby cestovných kancelárii, môžete si vybrať či preferujete pobytový zájazd v tropickej krajine alebo sa vyberiete objavovať pamätihodnosti na poznávacom zájazde. Pozn: tu chýba dopovedanie, že ak si kúpia zájazd u partnerskej CK, časť peňazí sa im vráti na účet.

 

Lacnejšie ubytovanie aj cestovanie

Zvyknete si rezervovať ubytovanie samostatne? Využite Cashback kartu aj na najznámejšom svetovom ubytovacom portáli alebo v partnerskom zariadení. Po uskutočnení platby a vám vráti späť  do 5 % z ceny ubytovania a peniaze sa vám na účet pripíšu vždy, keď sa vám naukumuluje suma na vrátenie vo výške aspoň 10 eur.

Prečo by ste mali v aute cestovať dvaja, keď môžete cestovať štyria? Spolujazdou znížite nielen cestovné náklady, je to aj ekologickejšie. Vďaka množstvu internetových portálov môžete nájsť nielen partičku do auta, ale aj na celú dovolenku. Najmä ak uprednostňujete dobrodružné výlety. Cenu za pohonné hmoty pritom môžete ďalej znižovať opäť použitím cashback karty, keď sa vám jej preukázaním pri platení na čerpacích staniciach prakticky v celej Európe vráti časť peňazí späť. Karta vydaná na Slovensku totiž platí v 47 krajinách sveta.  

 

Strava s reštaurácie

Prečo by ste si nedopriali obed alebo večeru v dobrej reštaurácii, aby ste ochutnali miestne špeciality? Zvlášť, ak ich môžete mať cenovo výhodnejšie s využitím cashback karty. Peniaze späť získate aj pri drobných nákupoch potravín alebo kúpe suvenírov.

Nehlasované
Cestovanie počas jesenných mesiacov. Lepšie ceny a menej turistov
 
Cestovanie počas jesenných mesiacov. Lepšie ceny a menej turistov