Prihlásenie

Školský projekt zdravej výživy „Viem, čo zjem“ vyhlásil víťazov prvej súťaže

Školský projekt zdravej výživy „Viem, čo zjem“ vyhlásil víťazov prvej súťaže

Čo si žiaci základných škôl predstavujú pod pojmom zdravé potraviny? Aké sú ich obľúbené zdravé jedlá? Kresby z prvej súťaže Môj zdravý tanier odhalili nielen odpovede na tieto otázky, ale aj kreativitu či súťaživosť žiakov. Spoločnosť Nestlé, ktorej projekt Viem, čo zjem je zameraný na podporu zdravého stravovania a vyváženého životného štýlu, sa teší počtu 4 015 zapojených kresieb.


Súťaž Môj zdravý tanier ukázala, že kreativite sa medze nekladú, najmä ak sa pustia do práce šikovní žiaci. Ich úlohou bolo stvárniť zdravú stravu pomocou kresby. Triedy, ktoré sa do súťaže zapojili, získali body za predpísaný zhotovený počet kresieb a desať z nich si navyše pripísalo bonusové body za najlepšiu kresbu.

 

Na 1. mieste sa umiestnila ZŠ s MŠ Kalinčiakova 12 v Bratislave (7.A. trieda), 2. miesto obsadila ZŠ Lichardova 24 v Žiline (4.B. trieda) a na 3. mieste sa umiestnila Cirkevná ZŠ sv. Gorazda v Prešove (6.A. trieda).

 

„Počet 247 zapojených tried do prvej súťaže nás pozitívne prekvapil. Ceníme si aktivitu žiakov a vnímame, že súťaž je do veľkej miery úspešná aj vďaka iniciatíve a zanietenosti pedagógov,“ vyjadril svoje nadšenie Róbert Kičina, manažér pre korporátne záležitosti Nestlé Slovensko.

 

Zoznam desiatich výherných tried a aktuálny zoznam bodov všetkých zúčastnených tried je dostupný na webovej stránke projektu www.viemcozjem.sk. Triedy, ktoré sa v top 10 neumiestnili, však vôbec nemusia zúfať, ďalšie súťaže môžu v hre o hlavnú cenu ešte poriadne zamiešať karty.

 

Školy prihlásené do projektu súbežne so súťažami absolvujú aj osvetové prednášky z oblasti prevencie nesprávneho stravovania. Lektormi týchto prednášok sú pracovníci z regionálnych pracovísk Úradu verejného zdravotníctva SR. Zapojené školy majú v rámci projektu k dispozícii aj podklady k realizácii ďalších osvetových aktivít z oblasti zdravej výživy, ktoré môžu v nasledujúcom období realizovať vo vlastnej réžii. Na výber majú lekcie z oblasti hygieny potravín, propagácie ovocia a zeleniny a problematiky vyváženej stravy.

Projekt „Viem, čo zjem“ sa realizuje s odporúčaním Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Odborným partnerom je Úrad verejného zdravotníctva SR. Viac informácií o projekte je dostupných na webovej stránke www.viemcozjem.sk

Nehlasované