Prihlásenie

SHELL ODJAZDÍ SVOJE 450. PRETEKY S TÍMOM SCUDERIA FERRARI A OZNAMUJE PREDĹŽENIE VZÁJOMNEJ SPOLUPRÁCE AŽ DO ROKU 2016

SHELL ODJAZDÍ SVOJE 450. PRETEKY S TÍMOM SCUDERIA FERRARI A OZNAMUJE PREDĹŽENIE VZÁJOMNEJ SPOLUPRÁCE AŽ DO ROKU 2016

 V Bratislave, 26. marca 2010 – V rámci dlhodobého technického partnerstva s pretekárskym tímom Scuderia Ferrari oslávi spoločnosť Shell na Veľkej cene Austrálie, ktorá sa bude konať tento víkend, svoje 450. spoločné preteky. Shell v rámci osláv taktiež oznámil, že s tímom Scuderia Ferrari podpísal zmluvu o spolupráci na ďalších päť rokov od roku 2011.

 

Spoločnosť Shell spolupracuje s Ferrari viac ako 60 rokov na vývoji a výrobe pretekárskych palív a mazív, ktoré optimalizujú výkon a spotrebu pretekárskych vozidiel. Technické partnerstvo, ktorého história sa začala písať v roku 1950 na Veľkej cene Monaka, má na svojom účte už 10 Pohárov konštruktérov a 12 Pohárov jazdcov na Svetových šampionátoch.

 

„Shell je pre naše víťazstvá zásadným partnerom, a to najmä v posledných 15 rokoch,“ potvrdil Luca di Montezemolo, prezident Ferrari a koncernu Fiat. „Keď po nás ide konkurencia a rozhoduje rozdiel jednej či dvoch desatín sekundy, Shell nám pomáha, aby sme z tohto konkurenčného boja nevypadli. Vzťah našich pracovníkov s ľuďmi zo Shellu, či už vo vývojovom centre, alebo priamo na pretekárskom okruhu, je veľmi dôležitý a vždy bol pre nás prioritou.“

 

Jubilejné 450. spoločné preteky sa pôjdu tento víkend na Veľkej cene Austrálie. V rámci celého pretekárskeho víkendu ponesú monoposty F10 stajne Scuderia Ferrari na kapote unikátne „jubilejné“ logo ‘450 Races with Shell’ (450 pretekov so spoločnosťou Shell). Logo je súčasťou osláv nepretržitej snahy tímu Shell pomáhať Ferrari k výkonom, ktoré stabilne vedú k umiestneniu Ferrari na výsledkových listinách pred konkurenciou.

 

Zo spoločnej vášne pre výkon sa zrodil úspech legiend akými sú Juan Manuel Fangio a Michael Schumacher. V otváracích pretekoch sezóny 2010 v Bahrajne sa Fernando Alonso stal 66. jazdcom Ferrari, ktorý odjazdil preteky s palivami a mazivami Shell. Jeho víťazstvo ho zaradilo do elitnej skupiny 25. víťazov, ktorí vzišli z tejto úspešnej technickej spolupráce.

 

Piero Ferrari, viceprezident Ferrari a syn zakladateľa Enza Ferrariho, k tomu dodáva: “Ferrari jazdí preteky F1 už od ich samotných začiatkov a spoločnosť Shell bola vždy na poli automobilového športu veľmi aktívna – jednoducho to je v DNA oboch značiek. Motorové mazivá a palivá sú kvapaliny, ktoré sa možno nezdajú také dôležité, ale pretekársky tím potrebuje dodávateľa, ktorý má s F1 dlhoročné skúsenosti. Preto si vážime vzájomnú dôveru s expertmi zo Shellu.“

 

Včera sa v Melbourne konala spoločenská akcia, na ktorej mali pozvaní hostia možnosť zoznámiť sa s históriou dlhoročnej spoločnej cesty a s úspechmi Shellu a Ferrari. Začalo sa to v čase, keď Enzo Ferrari vložil zodpovednosť za pohon a ochranu svojich vozidiel do rúk spoločnosti Shell. V rámci tohto večera bolo tiež slávnostne oznámené pokračovanie tejto najúspešnejšej technickej spolupráce v histórii pretekov F1, a to na ďalších päť rokov od roku 2011.

 

„Máme veľkú radosť z toho, že Shell bude pokračovať vo svojom technickom partnerstve s Ferrari ďalších päť rokov,“ uviedol Mark Williams, riaditeľ divízie Shell Downstream. „Príležitosť podeliť sa o našu radosť z pokračujúcej spolupráce nás teší o to viac, že toto oznámenie prebehne spoločne s oslavou jubilea – 450. spoločných pretekov. Technické partnerstvo spoločnosti Shell a značky Ferrari bude teda pokračovať a plniť svoju významnú úlohu ako extrémne náročná testovacia základňa pre nové palivá a mazivá. To, čo sa naučíme v rámci spolupráce s Ferrari na pretekárskom okruhu, budeme aj naďalej aplikovať pri vývoji cestných palív a mazív pre bežné vozidlá.“

Nehlasované