Prihlásenie

TP-Link predstavuje 52portový stohovateľný 10G switch T3700G-52TQ pre vysoko dostupné, škálovateľné a spoľahlivé siete

TP-Link predstavuje 52portový stohovateľný 10G switch T3700G-52TQ pre vysoko dostupné, škálovateľné  a spoľahlivé siete

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre malé a stredné podniky, ponúka na slovenskom trhu 52portový fyzicky stohovateľný 10GB switch JetStream T3700G-52TQ so širokou podporou protokolov na vrstve L3 vrátane RIP/OSPF/ECMP/VRRP pre škálovateľnosť siete. Switch TP-Link T3700G-52TQ predstavuje spoľahlivé, bezpečné a úsporné riešenie pre podnikové, kampusové a ISP siete. Okrem vysokého výkonu ponúka aj bohaté možnosti riadenia prevádzky, pohodlnú správu a zdvojené napájanie pre minimalizáciu odstávok.

 

Switch TP-Link T3700G-52TQ je osadený dvomi pevnými a voliteľne dvomi ďalšími slotmi 10G SFP+, ktoré je možné využiť pre stohovanie. Fyzicky je možné takto prepojiť až 8 jednotiek a získať 384 GE portov, 32 kombinovaných 1GB SFP portov a 32 10G SFP+ portov na jeden fyzický stoh s kapacitou prepínania 1408 Gb/s. Všetky jednotky v stohu sú identifikované jednoduchou IP adresou, čo uľahčuje konfiguráciu a monitorovanie stavu.

 

Switche série T3700 podporujú sériu protokolov na vrstve L3 vrátane statického smerovania, RIP, OSPF a VRRP a umožňujú tak budovať spoľahlivé a škálovateľné siete. Protokoly ako PIM-SM alebo PIM-DM zaisťujú efektívne smerovanie pre multicastové skupiny.

 

Switche sú vybavené tromi typmi portov pre správu: konzolovým portom RJ45, mikro USB portom a vyhradeným portom RJ45. Konzolové porty typu mikro USB sú určené pre pripojenie notebookov, ktoré nepodporujú rozhranie RS232 (DB9). Týmto spôsobom je možné switch ovládať z príkazového riadku, zatiaľ čo vyhradený port RJ45 slúži výlučne pre správu z webového rozhrania.

 

 

Kľúčové vlastnosti:

 

  • 48 gigabitových Ethernetových portov, 4 kombinované SFP sloty a až 4 10G SFP+ sloty
  • Možnosť fyzického stohovania až 8 switchov pre vysokú škálovateľnosť a redundanciu
  • 10G Ethernet porty pre vysokokapacitné pripojenie do vonkajšej siete
  • Zdvojené napájanie
  • Funkcia PIM-SM/PIM-DM/IGMP Snooping pre spoľahlivé video prenosy
  • Široká podpora smerovacích protokolov na vrstve L3 vrátane RIP/OSPF/ECMP/VRRP pre škálovateľnosť siete
  • Efektívna správa z grafického rozhrania alebo príkazového riadku a možnosť ovládania prostredníctvom konzolového portu alebo mikro USB
  • Port USB 2.0 umožňuje jednoduchý import súborov a obnovu konfigurácie

Technické špecifikácie:

 

Hardvérové vlastnosti

Štandardy a protokoly

IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p

Rozhrania

48´ port 10/100/1000Mbps RJ45

(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)

4´ kombinovaný GB SFP slot

Až 4´ 10G SFP+ slot (2 pevné a 2 voliteľné)

1´ Micro-USB, 1´ RJ45 konzolový port

1´ port pre správu

1´ USB slot

Sieťové média

10BASE-T: UTP kábel kategórie 3, 4, 5 (max. 100 m)

100BASE-TX/1000Base-T: UTP kábel kategórie 5, 5e alebo vyššie (max. 100 m)

100BASE-FX: MMF, SMF

1000BASE-X: MMF, SMF

10GBASE-LR

10GBASE-SR

Počet vetrákov

2 vyberateľné

Napájací zdroj

100-240 VAC, 50/60 Hz

Zdvojený napájací modul vymeniteľný za prevádzky: PSM150 (max. výkon: 150 W)

Rozmery (š x h x v)

440 ´ 420 ´ 44 mm

 

 

Fyzické stohovanie 

Inštalovateľné SFP+ transceivery a káble DAC

TXM431-SR

TXM431-LR

TXC432-CU1M

TXC432-CU3M

Max. počet inštalovateľných portov pre stohovanie

2 SFP+

Počet jednotiek v stohu

8

Rýchlosť pripojenia v stohu (na port)

10 Gb/s (plne duplexný)

Výkon

Prepínacia kapacita

Samostatný switch až 176 Gb/s

Rýchlosť preposielania paketov

Samostatný switch až 130,9 Mp/s

Veľkosť tabuľky MAC adries

32 K

Zásobník paketov

4 MB

Jumbo Frame

12 KB

Počet trás

8 K IPv4

Počet statických trás

256 IPv4

Počet IP rozhraní

128 IPv4

Softvérové funkcie

QoS

Nastavenie priority podľa 802.1p CoS/DSCP

Až 8 prioritných front

Plánovanie fronty: SP, WRR, SP+WRR

Ingress/Egress DiffServ

Obmedzenie rýchlosti podľa portu/toku

Voice LAN

Funkcie na vrstve L2

IGMP Snooping V1/V2/V3

MVR

802.3ad LACP (až 64 agregátnych skupín s 8 portmi na skupinu)

Spanning Tree STP/RSTP/MSTP

BPDU Filtering/Guard

TC/Root Protect

Detekcia spätných slučiek

Riadenie toku podľa štandardu 802.3x

VLAN

Podpora až 4K VLAN súčasne

IEEE 802.1Q VLAN/MAC VLAN/Protocol VLAN/QinQ/Private VLAN/GVRP

Zabezpečenie

Zväzovanie IP-MAC-Port-VID

IEEE 802.1X

AAA

Overovanie a účty Radius/Tacacs+

DoS Defence

Dynamic ARP inspection (DAI)

IP Source Guard

SSH v1/v2

SSL v2/v3/TLSv1

Zabezpečenie portov

Riadenie prístupu podľa zoznamu

Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control

Funkcie na vrstve L3

Predávanie paketov rýchlosťou linky

Statické smerovanie

RIP v1, v2

OSPF v2

ECMP

PIM-SM/PIM-DM/IGMP

DHCP Server/Relay

ARP Proxy

VRRP

Správa

Webové grafické rozhranie a príkazový riadok (CLI)

SNMP v1/v2c/v3, kompatibilné s verejnými MIB a privátnymi MIB TP-LINK

RMON (1, 2, 3, 9 skupín)

DHCP/BOOTP Client, DHCP Snooping, DHCP Option82

Monitorovanie CPU

Zrkadlenie portov

Nastavenie času: SNTP

Integrovaná funkcia NDP/NTDP

Aktualizácie firmvéru: TFTP & Web

SYSLOG & verejné MIB

Duálny obraz systému

Správa IPv6

 

 

Ostatné

Certifikácie

CE, FCC, RoHS

Obsah balenia

Prepínač, napájací kábel, stručná inštalačná príručka, CD s nástrojmi, séria pre montáž do racku, gumové nôžky

Systémové požiadavky

Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ alebo Windows 7/8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® alebo Linux

Nároky na prostredie

Prevádzková teplota: 0 °C - 40 °C

Skladovacia teplota: - 40 °C - 70 °C

Prevádzková vlhkosť: 10 % - 90 % bez kondenzácie

Skladovacia vlhkosť: 5 % - 90 % bez kondenzácie

 

 

 

 

 

Nehlasované