Prihlásenie

Xiaomi představuje dlouho očekávané novinky produktové řady Mi 10: Mi 10, Mi 10 Pro a Mi 10 Lite 5G

Xiaomi představuje dlouho očekávané novinky produktové řady Mi 10: Mi 10, Mi 10 Pro a Mi 10 Lite 5G

Xiaomi, jeden z celosvětových technologických lídrů, dnes uvedl na evropský trh velmi očekávanou řadu smartphonů Mi – Mi 10, Mi 10 Pro a Mi 10 Lite 5G – a také další produkty ekosystému Xiaomi. Poprvé v historii Xiaomi představuje všechny vlajkové produkty s podporou 5G.

Mi 10 Pro a Mi 10: novinky přinášející všestranný uživatelský zážitek
Čtyřnásobná kamera zachytí dokonalé fotografie i videa. Xiaomi Mi 10 Pro v sobě přináší působivé spojení hardwarových a softwarových parametrů v popředí s 108 Mpx hlavním fotoaparátem, jenž nabízí jedno z největších rozlišení na trhu v současné době. Díky 20 Mpx ultra-širokoúhlé kameře může uživatel zachytit celé své okolí bez omezení. Model navíc disponuje dvěma dalšími teleobjektivy, se kterými uživatelé pořídí portréty až s dvojnásobným optickým přiblížením, nebo vyfotí vzdálené objekty až s 50násobným zoomem a optickou stabilizací.
Automatické laserové zaostřování hlavního fotoaparátu, AI 2.0, noční režim 2.0 společně s duálním bleskem vytvářejí kombinaci vlastností, které napomáhají k pořízení jasnějších a světlejších fotografií v noci. Mi 10 Pro si se svými výkonnými fotoaparáty vybojoval zasloužené první místo v DxOMark se 124 body, což jej aktuálně řadí na první příčku fotomobilů světa. Také druhý model série, Xiaomi Mi 10, získal velice slušný výsledek, a to 104 bodů.
Další předností obou modelů jsou dva symetrické reproduktory umístěné po stranách telefonů. Díky této špičkové audio výbavě získal Xiaomi Mi 10 Pro nejvyšší skóre v DxOMark.

Nejelegantnější telefon s bezkonkurenčním TrueColor displejem
Krása a funkčnost spojily síly a vytvořily nejelegantnější design smartphonu v portfoliu Xiaomi. Jak Mi 10 Pro, tak Mi 10 mají 3D zakřivené hrany, které umožňují pohodlnější držení v ruce. Obě strany telefonu jsou vybaveny odolným sklem Gorilla Glass 5, které zajišťuje vyšší odolnost. Záda Mi 10 Pro se chlubí antireflexním matným sklem, zatímco Mi 10 nabízí nádherná lesklá záda. Přední kamera je navíc velmi šikovně umístěna, což umožňuje využití větší plochy displeje.
Díky oslnivému 6,67” zakřivenému AMOLED displeji nabízí Mi 10 Pro bezkonkurenční podání barev. Celkově jsou oba modely vybaveny displejem, který poskytuje jedinečný uživatelský zážitek.

Výkon a rychlost Snapdragonu 865
Mi 10 Pro a Mi 10 jsou vybaveny nejnovějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 865 s podporou 5G. Kromě toho se obě zařízení mohou pochlubit technologií LiquidCool 2.0, která poskytuje telefonům systém speciálního chlazení. Celkově si toto hardwarové vybavení vysloužilo 602 660 bodů v testu AnTuTu.
V době zvyšujících se nároků pro rychlost přenosu a objem dat jsou oba smartphony vybaveny podporou sítí 5G. Mi 10 Pro a Mi 10 nenabízí pouze 5G síťové připojení, ale podporuje také 5G MultiLink připojení pro simultánní připojení až tří sítí (2.4 GHz/5 GHz Wi-Fi a mobilní data).

Bezdrátové nabíjení
Mi 10 Pro je vybaven vysokokapacitní 4500 mAh baterií, která umožňuje trojí vysokorychlostní nabíjení. Jedná se o možnost 50 W nabíjení pomocí kabelu, 30 W bezdrátové nabíjení nebo reverzní nabíjení. Samozřejmostí je pak přítomnost NFC a IR.

Mi 10 Pro je dostupný ve dvou barevných variantách, a to Apline White a Solstice Grey ve velikosti pamětí 8 GB+256 GB, zatímco Mi 10 je nabízen ve dvou provedeních 8 GB+128 GB a 8 GB+256 GB, a to v barvách Twilight Grey a Coral Green. Ceny obou modelů pro český trh budou upřesněny se začátkem prodejů.

Nový produkt Xiaomi Mi 10 Lite 5G
Třetím nemladším členem rodiny Mi 10 je model Mi 10 Lite 5G, který ale také disponuje velice slušnou výbavou. Hlavními přednostmi jsou 48 Mpx AI quad kamera a 6.57“ AMOLED TrueColor displej. Mi 10 Lite 5G je poháněn procesorem Snapdragon 765G a disponuje baterii o kapacitě 4160 mAh.
Mi 10 Lite 5G bude v prodeji začátkem května u oficiálních prodejců Xiaomi. O dostupnosti modelu v České republice budeme informovat s předstihem.

Další novinky pokročilého ekosystému Xiaomi
Jako přídavek Xiaomi představilo ještě další produkty spadající do jeho rozsáhlého ekosystému. Jedná se o dva routery Mi AIoT Router AX3600, Mi AIoT Router AC2350, o chytrý televizor Mi TV 4S 65“, novou čističku vzduchu Mi Air Purifier 3H a sluchátka Mi True Wireless Earphones 2. O dostupnostech zmíněných produktů na českém trhu budeme brzy informovat.

Nehlasované
Xiaomi představuje dlouho očekávané novinky produktové řady Mi 10: Mi 10, Mi 10 Pro a Mi 10 Lite 5G