Prihlásenie

Papierové, vliesové či vinylové. Nie je tapeta ako tapeta

Papierové, vliesové či vinylové. Nie je tapeta ako tapeta

Už z názvu článku môžete vytušiť, že existuje niekoľko druhov tapiet. Áno, nie je tapeta ako tapeta, o čom sa presvedčíte aj v tomto príspevku.

 

Kým papierové tapety sú zložené z potlačeného papiera a vynilové sa vyznačujú plastickým poťahom, vliesové tapety sa vyrábajú z textilných vlákien. Tieto druhy tapiet sa nelíšia len materiálom, ale aj výslednými vlastnosťami.

 

Napríklad vliesové tapety sú v porovnaní s ostatnými druhmi oveľa priedušnejšie a vyznačujú sa ľahkou manipuláciou. Vynilové tapety sú zas vhodné do priestorov s nadmernou vlhkosťou (napr. kúpeľne, WC, kuchyne), keďže sú mimoriadne odolné voči vode. Navyše, ak vaša domácnosť trpí popraskanými či dokonca krivými stenami, vynilové tapety sú tým najlepším riešením, keďže mnoho odborníkov vyzdvihuje ich skvelú prekrývaciu schopnosť.  V priestoroch s vysokou vlhkosťou nemôžete počítať s tapetami papierovými.

 

Ak je pre vás hlavným kritériom rozhodovania cena a nie materiál, zdôrazníme, že najlacnejšími tapetami sú papierové tapety. Na druhej strane sa nízka cena prejavuje aj na nižšej trvanlivosti.

 

Tapety rôzneho druhu nájdete aj na stránkach Tapetového sveta. V e-shope nájdete širokú ponuku tapiet Marburg, o čom svedčia aj desiatky katalógov.

Ak vás zaujímajú tapety od tohto nemeckého výrobcu, na stránkach shop.tapetovysvet.sk si môžete prelistovať jednotlivé katalógy od firmy Marbug, či už je to kolekcia Colani Visions, Icon alebo Pure.

 

Pre viac info o tapetách Marburg neváhajte navštíviť tapetovysvet.sk

Priemerné hodnotenie: 4.6 (5 votes)