Prihlásenie

Čtyři nejčastější mýty o inteligentní elektroinstalaci – 1. díl CENA

Čtyři nejčastější mýty o inteligentní elektroinstalaci – 1. díl CENA

Inteligentní elektroinstalace, nebo chytré domy, či smart home and building solutions provází řada mýtů. Pojďme se podívat, co jsou mýty a co fakta.

Nejprve si však představme nejdůležitější fakta týkající se domů a budov:

  • Ceny energií rostou závratným tempem

  • Pocit bezpečnosti se snižuje a stoupají požadavky na zabezpečení domů a budov

  • Technické systémy řízení domů a budov jsou složitě koordinovatelné a nespolupracují jako jeden technologický celek

  • Až 40 % celosvětového objemu CO2 produkují domy a budovy

Dokážete odpovědět na otázku, co je Chytrý dům?

Domníváte se, že jsou to dálkově ovládaná světla klíčenkou? Odpověď z ní: ne. Nebo váš byt v chytrý promění dálkově ovládané zásuvky? Také ne! Či termostat a jiné dílčí řešení? Zase ne!

Aby se dům proměnil v chytrý, je třeba, aby si rozuměly všechny technologie v domě, aby systém fungoval, i když není nikdo doma, a aby byl snadno rozšiřitelný o další možnosti. Teprve tehdy bude samostatný, myslící za majitele, uspokojující jeho přání. Stane se chytrým.

Tato fakta se dostávají do popředí a stojí v zorném úhlu mnoha lidí rozhodujících se, jak využít moderních technologií při stavbě a zabezpečí domu, a zároveň jak efektivně dům vybavit, aby náklady byly co nejnižší.

Mýtus – Je to moc drahé!

Černé naleštěné auto přijíždí příjezdovou cestou k nádhernému domu, rozsvítí se světla u příjezdové cesty, otevírá se vjezdová brána, garážová vrata a vy po chvilce vcházíte do domu, který rozpoznal vaši osobu, a deaktivuje bezpečnostní systém. Letmým dotykem na display mobilního telefonu otevřete vchodové dveře, rozsvítí světla dle přednastavené intenzity, teplota v pokojích je ideální, žaluzie se zatahují samy, vyjíždí markýza. Po jídle uklidí nádobí do myčky. Zapínat ji nemusí, to udělá až z pohodlí koženého sofa. Pohodlně se usadí u televize. Jedním zapnutím aktivuje scénu "sledování televize", stáhnou se rolety, rozsvítí se mírné osvětlení, zapne audiosystém a televizor nastaví váš oblíbený kanál. O vše se postará váš dům, který ví, co máte rádi.

Sen budoucnosti v podobě inteligentních elektroinstalací se zdá být jen výsadou bohatých, anebo patří jen na filmová plátna?

 

A jaká jsou fakta?

 

Ne, to už dávno neplatí. Spočítejme cenu inteligentní instalace implementovanou do třípokojového bytu. Využijeme ovládání světel, zregulujeme topení, budeme spínat zásuvky, lampy, žaluzie, a to vše na klasické i dálkové ovládání. Kdykoliv ji můžete upgradovat dle představ a finančních možností.

ovládání světel (nezávislé stmívání 2 okruhů pomocí prvku RFDEL-71B)

regulace vytápění (4 bezdrátové termohlavice RFATV-1 instalované na radiátorech)

spínání zásuvek, lamp, žaluzií a dalších spotřebičů (spínací prvek RFSA-66M nainstalovaný v rozvaděči + spínaná zásuvka pro ovládání lampy)

Ovladače: dotyková jednotka RF Touch, chytrá RF krabička, bezdrátové vypínače.

Všechno za cenu 26 000,- Kč. To opravdu není mnoho za poskytnutý komfort a ušetření tisíců ročně za regulované topení.

Užívejte si života.

Bydlete chytře = iNELSujte.

 

 

 

 

 

Nehlasované
Čtyři nejčastější mýty o inteligentní elektroinstalaci – 1. díl CENA