Prihlásenie

Správy a vyhlásenia bánk, poisťovní a ostatných finančných inštitúcií

Brnenský Gauss Algorithmic bude analyzovať dáta pre rakúsku Raiffeisen Bank International

Spoločnosť zvíťazila v treťom ročníku Innovation to Company vo Viedni, prestížnej súťaži pre startupy organizovanej Viedenskou hospodárskou komorou.

Celosvetový predaj diamantových šperkov zostáva na úrovni 80 miliárd dolárov. Predaj na Slovensku sa rapídne zvýšil

Celosvetový záujem o diamantové šperky sa už 4 roky po sebe drží na historických vrcholoch s tržbami 80 miliárd dolárov. Na porovnanie, medzi rokmi 2009 a 2016 tržby vzrástli v priemere o 3,1%. Uvádza to posledná štúdia baníckej spoločnosti De Beers. Podľa najväčšieho československého klenotníctva ALO diamonds, záujem o diamantové šperky v našich krajinách za posledné roky vzrástol o necelú štvrtinu, a tak sa približujeme k západným diamantovým veľmociam. Vo svete, a rovnako aj na Slovensku, pribúdajú ženy, ktoré si šperky kupujú samy. Ide o najmä moment prvého diamantu v živote.

 

Nový trend: ženy si šperky čoraz častejšie kupujú samy

V ktorej banke dostanem najvýhodnejšiu hypotéku?

Odpovedať na túto otázku nie je vôbec jednoduché. Po pravde na určenie toho, v ktorej banke dostanete najvýhodnejšiu hypotéku bude hypotekárny špecialista potrebovať od vás veľké množstvo údajov. Potrebuje si o vás vytvoriť váš finančný profil. Až na základe vyhodnotenia týchto údajov, medzi ktoré patrí váš vek, vaše príjmy, výdavky, účel pre ktorý si plánujete zobrať hypotéku a mnoho iných. Na základe vyhodnotenie týchto údajov je možné vypracovať konkrétnu ponuku vám šitú na mieru. Do rúk dostanete viacero ponúk hypotéky na bývanie a tie sa budú od seba odlišovať.  Je to spôsobené tým, že každá banka má nastavené iné podmienky na poskytovanie hypoték.

Záujem o zariadenia OZE pokračuje, Slováci si spočítali, že sa im to vyplatí

Približne polovica finančných prostriedkov z projektu Zelená domácnostiam určených na poukážky Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) sa doteraz minula, alebo je rezervovaná na preplatenie. Celková vyčlenená suma do roku 2018 je pritom 45 miliónov eur. Do roku 2020 je však na túto formu podpory z európskych a štátnych zdrojov na inštaláciu zariadení na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie) vyčlenená suma vo výške až 115 miliónov eur.  Zostávajúce prostriedky z pilotného projektu v hodnote viac ako 12 miliónov eur budú k dispozícii v roku 2018 a od roku 2019 zvyšné prostriedky 75 miliónov eur.

3 základné možnosti financovania pri kúpe nehnuteľnosti

 

Kúpa nehnuteľnosti čaká skôr či neskôr každého. Či už po osamostatnení sa po ukončení štúdia alebo neskôr pri zakladaní rodiny. Nech už je váš dôvod akýkoľvek nevyhnete sa financovaniu svojho nového bývania. Aké pri tom máte možnosti?


Úspory + úver

 

Kúpa bývania nie je práve najlacnejšia vec. Väčšina ľudí nedokáže našetriť dostatočne veľkú sumu, aby kúpili nehnuteľnosť naraz. Ak ale sú šetrní, vedia úspory skombinovať s výhodným úverom na bývanie, čím dokážu značne zmenšiť záťaž v podobe splátok.

 

Hypotéka

 

Volkswagen Slovakia je v top päťke najväčších firiem regiónu

Najnovší rebríček Coface CEE Top 500 potvrdil silu slovenského automobilového sektora – v top regionálnej desiatke máme hneď dvoch zástupcov.


Aké daňové a účtovné povinnosti existujú pre podnikateľov?

 

Podnikanie nie je len o zarábaní a tvorení zisku. S podnikaním sa spájajú aj určité povinnosti voči štátu ako napríklad vedenie jednoduchého alebo podvojného účtovníctva a niekoľko ďalších daňových povinností.

 

Medzi ne patria napríklad nasledovné typy daní, ktoré sa vás ako podnikateľa môžu týkať:

 

  • Daň z príjmov (dani podliehajú príjmy z podnikania, zárobkovej činnosti, podiely na zisku…)

  • daň z motorových vozidiel (predmetom tejto dane sú vozidlá používané na podnikateľskú činnosť kategórií O1-O4, N1-N3, M2 a M3, M1, L1e až L7e

Rusi sa chystajú predať najdrahší diamant v ich histórii! Klenot nesie odkaz Romanovcov

Ruská ťažobná spoločnosť ALROSA sa chystá predať zbierku nesmierne vzácnych diamantov na novembrovej online aukcii. Medzi klenotmi je aj potenciálne najdrahší diamant v ruskej histórii, ktorého priemer je 2,5 cm a má 51,38 karátov. Zaujímavosťou je, že má totožnú veľkosť ako ľudské oko. Diamant nesie meno Dynasty, ktoré je odkazom na ruskú cisársku rodinu Romanovcov.


Najväčšia ťažobná spoločnosť diamantov plánuje prevádzkovať doly bez CO2

Najväčšia ťažobná spoločnosť diamantov De Beers chce do piatich rokov prevádzkovať prvé doly na svete, ktoré nevyrábajú oxid uhličitý. Na vývoji spolupracuje s uznávanými vedeckými pracovníkmi. CO2 neutrálne doly majú zabezpečiť kimberlitovú hlušinu, ktorá bude zachytávať všetky výpary vzniknuté pri ťažbe diamantov. Podľa Alojza Ryšavého, obchodníka s diamantmi a majiteľa ALO diamonds, sa musí prevádzkovateľ vyrovnať s vyššou finančnou náročnosťou tohto nového spôsobu. Príliš vysoké náklady môžu byť dôvodom na zastavenie projektu.


Kimberlit viaže uhlík

Würth: Tipy a triky pri ochrane auta

Vrátili ste sa z dlhej cesty autom, prípadne sa na ňu stále len chystáte? Aj vozidlo si zaslúži ochranu pred páliacim slnkom, škrabancami či nalepeným hmyzom. „Najmä pri návrate od mora treba karosériu vozidla dôkladne očistiť od solí. Obdobne stopy po hmyze nestačí zotrieť len z čelného skla, ale z celej karosérie, aby trvale nepoškodili lak. Pozor dajte aj na to, akými čistiacimi prostriedkami vozidlo ošetrujete,“ upozorňuje Miroslav Horák, key account manager spoločnosti Würth.

 

Odletujúce nečistoty z cesty, páliace slnko, stopy hmyzu, jemné škrabance či vystavenie auta vlhkému slanému vzduchu na ňom vedia nechať trvalé následky.  Ako ho správne ošetriť? Tu je pár tipov:

 

Viac neznamená vždy lepšie