Prihlásenie

Hviezda fotografií – tipy ako na fotkách vyzerať skvelo

Hviezda fotografií – tipy ako na fotkách vyzerať skvelo

BRATISLAVA, 17. mája 2019: Dali sme zbohom zime a k nám sa konečne dostávajú slnečné lúče a teplejšie dni. Mnohých z nás to veľmi potešilo. Zimné kabáty miznú v skriniach a už na seba hádžeme trendy kabátiky a bundy. A samozrejme, že nový svieži jarný look treba hneď aj zvečniť. No ale na tej fotke vôbec nevyzerám dobre. A už to ide, druhá, tretia, piata a stále to nie je to, čo chcem.

 

Veď to poznáte, sami seba vieme riadne skritizovať, najmä pokiaľ ide o fotky. Na tejto sa nám nepáči postava, na ďalšej zas odstáva nejaký vlas a na tej poslednej... už ani nemám slov, radšej ju hneď vymažem. Dnes robíme fotky na každom kroku, pretože nám to dnešné moderné mobilné zariadenia dosť uľahčujú. Avšak stáva sa, že prídu momenty, kedy sa foťáku snažíte vyhnúť, lebo dnes práve nevyniká vaša fotogenická stránka.

 

Samozrejme, že z domu skutočne nemusíte každý deň vychádzať ako hviezda, no je zopár tipov a trikov, ktoré môžu dopomôcť skvelému výzoru kedykoľvek.

 

1. Prehnaná sebakritika

Trpí ňou asi každá z nás. Avšak na fotku sa musíte pozerať ako na celok a nehľadať v nej len vaše chybičky krásy. Vedzte, že vaši priatelia či rodina ani netušia, o čom hovoríte.

 

2. Dvojitá brada

A sme doma. No stačí jednoduché riešenie, ktoré sa vám síce nemusí na prvý pohľad pozdávať, ale prináša vytúžené fotogenické výsledky. Veľmi jemne zastrčte bradu, predĺžte krk a nechajte vyniknúť vaše čelo. Táto technika púta pozornosť na celú tvár než špecificky na vašu bradu a fotka tak vyznieva prirodzenejšie.

 

3. Syndróm malých očí

Oči síce máte otvorené, no zdajú sa vám menšie? Žiaden problém. Pred fotením si vezmite klieštiky na riasy a maskaru, tie vám pomôžu skutočne zvýrazniť vaše oči. No tú najväčšiu iskru im dodá váš úsmev.

 

4. Uhol krásy

Snažíte sa o perfektnú selfie? Tak potom držte váš telefón nad líniou vašich očí. Budete sa pozerať smerom dohora a to sa pokladá za univerzálne lichotivý záber. A v prípade, ak vás fotí niekto iný, potom treba dbať na polohu vášho tela. Dajte prednosť postoju pod uhlom, než priamemu záberu, určite budete spokojnejšia s výsledkom.

 

5. V kŕči

Kamera mnohých znervózňuje a tak sa pri fotení cítia ako v kŕči. Nuž, cítiť sa pred kamerou uvoľnene môže byť pre podaktorých z nás náročné, no rozdiel vo výzore je hneď zjavný. Najlepšou radou je, zabudnite, že na vás mieri objektív. Tak dosiahnete svoj prirodzený a najkrajší výzor.

 

6. Kam pozerať

Neodporúča sa pozerať priamo do objektívu a to z jednoduchých dôvodov: 1) Priamy pohľad si vyžadujú len fotky na občiansky a  pas; 2) Ten, kto vás fotí má väčšinou dobré svetlo za sebou; to znamená, že vy sa pozeráte smerom k svetlu, ktoré vám pomáha vyzerať skvelo; 3) Niektorí fotografi chcú, aby ste sa pozerali tesne nad objektív. Tým sa vytvorí dojem akéhosi tajomna a čo je ešte lepšie, znižujete tak riziko červených očí.

 

7. Vyblednutá tvár

Púdrová lícenka či bronzer môžu byť pri fotení vašimi najlepšími priateľmi. Blesk, ale aj jasné slnečné svetlo môžu mať za následok, že vaša tvár bude na fotke vyzerať len dvojrozmerne. Ak do tváre pridáme trocha farby, umožníme jej na fotkách vyniknúť, takže sa v nej nestratí. V prípade núdze pomôže aj staré dobré štipnutie do líc

Nehlasované