Prihlásenie

PayPal lokalizuje svoje služby na Slovensku

PayPal lokalizuje svoje služby na Slovensku

Slovensko je jednou z prvých krajín v strednej a východnej Európe, kde spoločnosť PayPal začne poskytovať svoje služby v lokálnom jazyku – v slovenčine.

 

PayPal je globálnou platformou, ktorá umožňuje ľuďom platiť, posielať peniaze a akceptovať platby online. Odkedy PayPal sprístupnil svoje služby na Slovensku, uviedol na slovenskom trhu mnohé produkty a funkcie, vrátane Ochrany kupujúceho a predajcu, ktorá sa vzťahuje aj na digitálne tovary, Preplatenie nákladov na vrátenie tovaru, PayPal.Me a One Touch. Avšak až doteraz neboli služby PayPal k dispozícii slovenským zákazníkom v ich lokálnom jazyku. Od 4. mája je jadro obsahu na webstránke PayPal (a neskôr aj v mobilnej aplikácii PayPal) dostupné aj v slovenčine.

 

Lokalizácia do slovenčiny zjednoduší používanie služieb PayPal pre slovenských spotrebiteľov a obchodníkov. Samozrejme, ľudia, ktorým pri používaní PayPalu anglický jazyk vyhovoval, majú možnosť vrátiť sa k preferovanému jazyku.

 

„Našim cieľom je urobiť služby PayPal čo najpohodlnejšie. Ceníme si spätnú väzbu našich zákazníkov a uvedomujeme si, že nech už ľudia hovoria akokoľvek plynule po anglicky, predsa len je prístup k obsahu v ich rodnom jazyku jednoduchší a rýchlejší. Sme veľmi radi, že môžeme oznámiť ukončenie prvej fázy lokalizácie na Slovensku – ten najdôležitejší obsah o službách PayPal je odteraz dostupný v slovenčine,“ komentuje Marcin Glogowski, generálny riaditeľ spoločnosti PayPal pre strednú a východnú Európu. „Takisto veríme, že tento krok pomôže začať využívať naše služby  ľuďom, ktorí neboli doteraz schopní používať službu PayPal. Lokalizáciou do slovenčiny  budú môcť pohodlnejšie nakupovať a predávať tovary a služby a takisto aj posielať peniaze medzi blízkymi a priateľmi jednoduchším a bezpečnejším spôsobom.“

 

Aké zmeny teda nastávajú?

 

Používatelia na Slovensku budú mať prístup k lokálnej webstránke PayPal a neskôr k mobilnej aplikácii PayPal v slovenskom jazyku. To zahŕňa lokalizáciu nasledovných funkcií: vytvorenie účtu, správa platieb a profilu, inštrukcie ako sa chrániť v prípade problémov s platbou alebo nákupom a takisto aj ako získať náhradu v prípade vrátenia tovaru, často kladené otázky, marketingová komunikácia, informačné newslettre o nových spoluprácach a výhodných ponukách v rámci lokálnych aj medzinárodných e-shopov. Zákaznícka podpora je naďalej dostupná v angličtine, avšak články v centre pomoci PayPalu budú už k dispozícii v slovenčine pre prihlásených používateľov.

 

To znamená, že milióny Slovákov budú môcť nakupovať a platiť ešte jednoduchšie prostredníctvom jednej z najpopulárnejších online platobných metód, pretože ide o bezpečnejší a šikovnejší spôsob platieb online len na pár klikov. Slovenskí obchodníci môžu odteraz vystavovať faktúry v slovenčine, pričom všetky dôležité informácie budú mať zobrazené v lokálnom jazyku.

 

Na Slovensku využíva internet viac ako 75 % populácie[1]. Mnohí Slováci ho využívajú na online nakupovanie, ktoré sa stalo obľúbeným spôsobom pre zadováženie tovarov. Až 7 z desiatich Slovákov[2] uskutočnilo online nákup v sledovanom období, pričom medzi najpopulárnejšie nákupné kategórie patrí oblečenie, spotrebná elektronika a zábava (knihy, filmy, hudba a hry) [3].

 

O spoločnosti PayPal

PayPal poháňa presvedčenie, že prístup k finančným službám vytvára príležitosti. Z tohto dôvodu sa PayPal (NASDAQ: PYPL) snaží o demokratizáciu finančných služieb a umožnenie ľuďom a firmám zapojiť sa a prosperovať v globálnej ekonomike. Naša otvorená digitálna platobná platforma má 237 miliónov aktívnych majiteľov účtov, ktorým dáva dôveru spojiť sa a uskutočňovať platby novými a výkonnými spôsobmi, či už na internete alebo mobilnom zariadení, s využitím aplikácie alebo v osobnom kontakte. Vďaka kombinácii technologických inovácií a strategických partnerstiev, spoločnosť PayPal vytvára lepšie spôsoby ako spracovávať a hýbať s peniazmi a poskytuje možnosť výberu a flexibilitu pri posielaní platieb, či už ide o platenie alebo príjem peňazí. PayPal je dostupný na vyše 200 trhoch. Platforma zahŕňa Braintree, Venmo a Xoom, ktoré spotrebiteľom a obchodníkom umožňujú príjem platieb vo viac ako 100 menách, vyberanie peňazí v 56 menách a udržiavanie zostatkov na PayPal účte v 25 menách.

Pre viac informácií o spoločnosti PayPal navštívte stránku https://www.paypal.com/about.

V prípade záujmu o finančné informácie PayPalu navštívte stránku https://investor.paypal-corp.com.


[1] Statista (každý, kto využíval internet za posledných 12 mesiacov, 2017)

[2] Statista (každý (vo vekovej kategórii 16+), kto uskutočnil aspoň jeden online nákup za posledných 12 mesiacov, 2017)

[3] Statista (každý (vo vekovej kategórii 16+), kto uskutočnil aspoň jeden online nákup za posledných 12 mesiacov, 2017)

 


 

Nehlasované
PayPal lokalizuje svoje služby na Slovensku
 
PayPal lokalizuje svoje služby na Slovensku
 
PayPal lokalizuje svoje služby na Slovensku