Prihlásenie

Ruský TVEL dokončil proces výmeny náhradného jadrového paliva pre ukrajinské výskumné reaktory

Ruský TVEL dokončil proces výmeny náhradného jadrového paliva  pre ukrajinské výskumné reaktory

 Palivová spoločnosť TVEL, ktorá je súčasťou ruskej štátnej korporácie Rosatom, skompletizovala v decembri 2010 dodávky náhradného jadrového paliva a súvisiacich komponentov s obsahom nízko obohateného uránu pre výskumné reaktory na Ukrajine.


            Dodávka vyplynula z rusko-amerických dohôd, ktoré stanovujú výmenu vysoko obohateného paliva pre výskumné reaktory ruského typu nízko obohateným palivom vo viacerých krajinách.


            V súlade so smernicami štátnej korporácie Rosatom a podpísaných zmlúv zrealizovala Palivová spoločnosť TVEL dodávky palivových súborov pre Ústav jadrového výskumu v Kyjeve a tiež práškového dioxidu uránu pre ukrajinský Fyzikálno-technický ústav Národného vedeckého centra v  Charkove v predstihu pred stanoveným termínom. Kontrakt financovalo Ministerstvo energetiky Spojených štátov amerických.

 

O Palivovej spoločnosti TVEL:

 

TVEL, Palivová spoločnosť ruskej štátnej korporácie Rosatom, je súčasťou zoskupenia podnikov s vertikálnou štruktúrou, ktoré pôsobia v odvetví ruského jadrového priemyslu. Palivová spoločnosť TVEL integruje aktíva z výskumu a výroby jadrového paliva, podniky separácie a sublimácie, ako aj podniky plynových centrifúg - odstrediviek a ich zariadenia. Palivová spoločnosť TVEL bola založená s cieľom vybudovať čo najvhodnejšiu štruktúru riadenia podnikov zapojených do jadrového palivového cyklu a zlepšiť ich výkon a konkurencieschopnosť na globálnom trhu.

Priemerné hodnotenie: 5 (1 vote)
Ruský TVEL dokončil proces výmeny náhradného jadrového paliva  pre ukrajinské výskumné reaktory