Prihlásenie

Skupina Miba Friction Group: Markus Ber novým Chief Operating Officer

Skupina Miba Friction Group: Markus Ber novým Chief Operating Officer

Markus Ber, ktorý od roku 2003 vedie závod Miba Sinter Austria vo Vorchdorfe, sa stane od 1. apríla 2012 novým COO (Chief Operating Officer) skupiny Miba Friction Group, čím sa dostane do vedenia Miba Friction Holding. Na tejto pozícii bude zodpovedať za celosvetové výrobné a nákupné aktivity tejto podnikovej oblasti. Ber sa bude vo svojej novej funkcii zodpovedať F. Petrovi Mitterbauerovi, CEO skupiny Miba Friction Group. Skupina Miba Friction Group má aj závod na Slovensku, a to Miba Steeltec s.r.o. vo Vrábľoch (k 31. októbru 2011 tu pracovalo približne 500 ľudí).

„Som veľmi hrdý a šťastný, že sme mohli túto pozíciu vo vrcholovom vedení obsadiť z vlastných radov,“ povedal F. Peter Mitterbauer.

Než Markus Ber (50) nastúpil do skupiny Miba, pracoval o.i. aj ako riaditeľ pre mechanickú výrobu a ešte predtým ako šéf nákupu v spoločnosti Bombardier-Rotax GmbH (Gunskirchen), ako aj vo funkcii vedúceho vývoja v spoločnosti A. Artweger GesmbH (Bad Ischl). Markus Ber je ženatý a má tri dospelé deti. Ako vášnivý lyžiar a závodný cyklista sa aj vo svojom voľnom čase riadi mottom spoločnosti Miba „Innovation in Motion“. 

 

 

Skupina Miba Friction Group

Skupina Miba Friction Group vyvíja a vyrába trecie obloženia, ktoré predstavujú rozhodujúci výkonový prvok v spojkách a brzdách vozidiel a slúžia na optimalizáciu rýchlosti a sily. Skupina Miba Friction Group zamestnáva v štyroch závodoch na celom svete asi 900 ľudí.

 

Skupina Miba

Miba je medzinárodne pôsobiaca skupina podnikov s centrálou v Rakúsku a vyrába technologicky vysokonáročné a vysokozáťažové pohonné komponenty. Technológia spoločnosti Miba a jej dlhodobé skúsenosti robia vozidlá, vlaky, lode, lietadlá a elektrárne výkonnejšími, bezpečnejšími a ekologickejšími. Spoločnosť Miba zamestnáva okolo 3 900 pracovníkov, pričom viac ako polovina z nich pracuje v rakúskych závodoch. Obrat tohto na burze kótovaného podniku vo obchodnom roku  2010/11 dosiahol 437,2 milióna eur a hospodársky výsledok pred úročením a zdanením (EBIT) vo výške 54,5 milióna eur. 

 

Priemerné hodnotenie: 5 (1 vote)