Prihlásenie

Starostlivosť o pleť netreba podceňovať a obzvlášť v zimnom období

Starostlivosť o pleť netreba podceňovať a obzvlášť v zimnom období

BRATISLAVA, 19. decembra 2018: Striedanie teplôt, štipľavý mráz, studený vietor – zimné počasie výrazne vplýva na pokožku, ktorá je najmä v tomto období ešte citlivejšia a náchylnejšia na podráždenie. Susan Bowermanová, výživová expertka spoločnosti Herbalife Nutrition prináša päť tipov, ako sa starať o pleť v zimných mesiacoch.

 

„Pokiaľ chcete docieliť zdravú a krásnu pleť, musíte sa pripraviť ako na teplo domova, tak aj na vonkajší mráz. Kedykoľvek ste vystavení výrazným teplotným zmenám, vaša pleť z toho nie je vôbec nadšená. Jej obvyklou reakciou je zväčša svrbenie, vysúšanie a zvýšená citlivosť. Suchý vzduch spôsobuje malé trhlinky, ktoré sú nielen bolestivé, ale zároveň umožňujú aj nechcené ukladanie nečistôt,“ vysvetľuje Susan Bowermanová.

 

Tip 1: Horúci kúpeľ, ale s mierou

Dopriať si horúci kúpeľ a rozohriať tak vymrznuté telo je pre niektorých z nás veľmi príjemným rituálom v zimnom období. Bohužiaľ dlhodobý pobyt v horúcej vode významne prispieva k dehydratácii pokožky, ktorá je v zime už aj tak extrémne preťažovaná. Raz za čas si radšej miesto dlhého kúpeľa dajte rýchlu sprchu, ktorá vás zahreje a nenapácha toľko škôd. Ak sa budete chcieť ponoriť do teplého voňavého kúpeľa, siahnite vždy po pene obohatenej o zvlhčujúce zložky (napr. výťažky z aloe vera).

 

Tip 2: Hydratácia je základ

Hydratácia pokožky je dôležitá a v zime to platí dvojnásobne. Ak máte suchú pleť, nebojte sa jej dopriať opakovanú výživu aj počas dňa. Hydratačné prípravky nanášajte ihneď po kúpeli, kým je pokožka stále vlhká. Vyskúšajte krémy obohatené napríklad o bambucké maslo, olivový či kokosový olej – nielenže pekne voňajú, ale dodajú pleti potrebné živiny.

 

Tip 3: Pitný režim

„Pokožku treba hydratovať nielen zvonku, ale aj zvnútra. Dodržujte pitný režim a vaša pleť vám poďakuje. Stavte skôr na neperlivú vodu a nesladené čaje. Sladenými a alkoholickými nápojmi totiž žiadaný efekt nedosiahnete,“ zdôrazňuje Susan Bowermanová. Ak vám obyčajná voda nejde úplne na chuť, môžete ju osviežiť čerstvou citrónovou, limetkovou alebo pomarančovou šťavou. Citrusové plody obsahujú antioxidanty, ktoré majú pozitívny vplyv na vzhľad vašej pokožky.

 

Tip 4: Nezabúdajte na pery

Vysušené pery, popraskané kútiky, opary – pery dostávajú v zime naozaj zabrať. Navyše máme tendenciu ich neustále oblizovať, hrýzť, lúpať... Stačí ale jedna vec, vďaka ktorej predídete zbytočným problémom. Zvlhčite a zmäkčite pery balzamom obohateným o SPF ochranný faktor, a to kedykoľvek počas dňa. „Odumreté šupinky kože odstráňte šetrným peelingom, ktorý sa dá rýchlo a jednoducho pripraviť aj z domácich zásob – zmiešajte lyžicu cukru s lyžicou medu, potom naneste zmes na pery a nechajte pôsobiť 15 minút. Pred opláchnutím pery ešte premasírujte zvyšným cukrom,“ radí Susan Bowermanová.

 

Tip 5: Kúzlo noci

Nezabúdajte tiež na starostlivosť o tie miesta, ktoré majú tendenciu sa viac vysušovať. Nakrémujte si pred spaním lakte, kolená a chodidlá. Ráno sa prebudíte nielen s dobre vyživenou pokožkou, ale odmení vás svojou jemnosťou a hebkosťou na dotyk. Ruky sú vašou vizitkou, preto majte svoj obľúbený krém na ruky v blízkosti umývadla a hydratujte ich po každom umytí.

 

Pre odber najnovších informácií o spoločnosti Herbalife Nutrition, sledujte @HerbalifeNews.

 

Nehlasované