Prihlásenie

Uvažujete nad najmodernejším vykurovaním?

Uvažujete nad najmodernejším vykurovaním?

Aké sú najmodernejšie spôsoby vykurovania rodinných domov? Zaujalo by vás zariadenie, ktoré môžete ovládať aj na diaľku cez smartfón? Viete, že na trhu sú už aj tepelné čerpadlá s jednoduchou montážou?


Pre majiteľov rodinných domov, ktorí uvažujú o tepelnom čerpadle, má značka Vaillant hneď niekoľko praktických rád a informácií. Napríklad novú službu na webovej stránke značky Vaillant, v rámci ktorej vám odborný návrh na inštaláciu tepelného čerpadla odborníci vypracujú nezáväzne a zadarmo. Značka Vaillant vám zároveň ponúka zaujímavé tipy na najmodernejšie vykurovacie zariadenia:

 

Praktické rozmery a ľahká montáž

O tepelných čerpadlách koluje niekoľko mýtov a dezinformácií. Jedným z nich je, že montáž je priveľmi komplikovaná a zariadenie zaberá priveľa miesta. Nie je to tak. Pri pohľade na tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive s označením Green iQ zistíte, že ide o vykurovacie zariadenie praktických rozmerov. Zároveň je v maximálnej miere ekologické, inteligentné a univerzálne, dokáže totiž využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch.

Je iba na vás, pre aký zdroj sa rozhodnete. Tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive patrí medzi najúčinnejšie zariadenia na trhu. Môže sa pochváliť nízkymi prevádzkovými nákladmi a okrem vykurovania umožňuje aj chladenie. Osvedčilo sa do novostavieb, ale aj v rámci rekonštrukcií. Zaraďuje sa do najvyššej energetickej triedy A++/A+++.

Pokiaľ ide o jednoduchú inštaláciu, najvhodnejším riešením je jeho verzia vzduch/voda. Vonkajšia jednotka aroCOLLECT býva nainštalovaná v exteriéri, najčastejšie vedľa steny rodinného domu. Vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii je hlučnosť vonkajšej jednotky iba 42 dB, čo je porovnateľné s hlučnosťou modernej chladničky.
 

Multifunkčné riešenie pre náročných

Ak rozmýšľate nad vykurovaním spojeným s prípravou teplej vody a chladením, to všetko zvládne tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Zariadenie má zabudovaný 185 l zásobník teplej vody. Osvedčilo sa v klasických i v nízkoenergetických domoch. Dosahuje výstupnú teplotu až 65 °C a má nízke prevádzkové náklady. 

V zime spoľahlivo pracuje do teploty vzduchu až - 22 °C, v letných mesiacoch sa môže využiť na aktívne chladenie. Ponúka široké možnosti, dokáže využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Jeho verzia vzduch/voda získala na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 zlatú medailu za vysokú účinnosť (trieda A++, s regulátorom multiMATIC 700 dokonca A+++) a použitie recyklovateľných materiálov. Ocenené tepelné čerpadlo umožňuje dosiahnuť najvyšší komfort na minimálnom priestore.

 

Najmodernejšie ovládanie – cez smartfón

A čo domácnosti v 21. storočí skutočne potrebujú? Napríklad možnosť pripojenia a flexibilného ovládania vykurovacích zariadení cez internet. Dobrou správou je, že obe spomínané tepelné čerpadlá s označením Green iQ môžete ovládať aj na diaľku cez smartfón alebo tablet – prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie multiMATIC – či už ste doma na gauči, v práci, alebo niekde na dovolenke.

 

 

 

Nehlasované
Uvažujete nad najmodernejším vykurovaním?
 
Uvažujete nad najmodernejším vykurovaním?
 
Uvažujete nad najmodernejším vykurovaním?