Prihlásenie

Problém s komínom? Pomôže vyvložkovanie!

Problém s komínom? Pomôže vyvložkovanie!

Každý komín sa časom zanesie a tak sa zmenší jeho prieduch. To môže spôsobiť problémy pri jeho používaní. Ak pociťujete, že výkon vášho komína už nie je taký, ako kedysi, je potrebná oprava. Jednou z možností je frézovanie, čím zväčšíte prieduch komína. Následne je potrebné komín vyvložkovať.


Ako prebieha proces frézovania a vložkovania:

 

  • Na komín z jeho vrchnej časti sa kolmo nad jeho otvor umiestnime stojan. Tento stojan slúži na upevnenie frézy. Ak je stojan pripravený, upevníme naň frézu, ktorú budeme používať. Podľa toho, na aký priemer chceme frézovať, je potrebné vložiť frézovacie články.

 

  • Aby bolo možné frézu používať, je potrebné ju napojiť na zariadenie, ktoré ju bude poháňať. Zdrojovú jednotku umiestnime najlepšie niekde blízko domu, nie je potrebné ju vyniesť na strechu. Pomocou rozvodov pripojíme zdrojovú jednotku na frézu a sme pripravení na frézovanie.

 

  • Frézu spustíme až ku dnu komína cez komínový otvor. Frézovanie prebieha z dolnej časti smerom nahor, pričom je jedno, či je komín štvorcového, obdĺžnikového alebo iného tvaru. Frézuje sa do kruhového tvaru a možné je frézovať všetky typy komínov.

  • Po vyfrézovaní môžeme frézu a aj stojan zložiť a odpratať. Vytvoríme si tak priestor na ďalší krok, ktorým je vložkovanie komína.

 

  • Vložkovanie znamená, že do komína sa vložíme nerezovú alebo antikorovú rúru, ktorá je celistvá. Pri vložkovaní je nevyhnutné dodržiavať SK normy. Vložka musí mať menší priemer ako má komín po frézovaní, aby sa doň vložka bez problémov vsunula.

 

Po tomto procese bude váš komín ako nový. Celý proces frézovania a vložkovania nezaberie viac ako jeden deň. Vďaka tomu bude ale komín oveľa účinnejší, bezpečnejší a jeho údržba bude oveľa jednoduchšia. 

 

Nehlasované
Problém s komínom? Pomôže vyvložkovanie!