Prihlásenie

3 tipy pre úspešný štart kariéry, ktoré musí poznať každý absolvent

3 tipy pre úspešný štart kariéry, ktoré musí poznať každý absolvent

 

Posledná oficiálna spoločná “žúrka” je za nami, štátnice prebehli bez ujmi na zdraví a prvé trápne odpovede na otázky ohľadom budúcnosti už boli vyslovené.

Čo ale čerství absolventi skutočne potrebujú vedieť?

 

Diplom v skutočnosti nič neznamená

 

Je to síce smutné tvrdenie, no žiaľ bohu pravdivé. Študenti mnohých odborov nie sú reálne pripravený na skutočný svet. Čiže čo skutočne potrebujú absolventi vedieť predtým, ako vstúpia do pracovných vôd?

 

1.  Mať v životopise stáž nie je nič výnimočné


Mali ste letnú stáž? Úžasné! Tak ako všetci ostatní. Fakt, že ste mali stáž v životopise nie je viac výnimočný. Podstatné je v skutočnosti to, čo ste tam robili (i keď niekedy ani to nestačí). Študenti často veria, že i len obyčajné dvíhanie telefónov v lukratívnej firme, im v budúcnosti zabezpečí lukratívny job. Takáto skúsenosť vás síce môže priniesť pred dvere vysnívanej firmy, no nezaručí vám, že budete vnímaní ako vhodní pracovní kandidáti.


2. Dokonca ani mať viac stážív životopise nie je nič výnimočné

Tak ako sme si povedali v predchádzajúcom bode, nie je podstatné žiarivé meno v životopise, ale skôr činnosti, ktoré ste v práci vykonávali. Ak máte vyhliadnutú konkrétnu oblasť štúdia, nezostaňte iba pri stážach podobného zamerania, ale naopak, skúste potrápiť vaše mozgové závity a zapojte sa do rôznych projektov. Čím viac rôznorodých skúseností nazbierate, tým lepšie.Práve týmto spôsobom najlepšie zistíte, ktorá pozícia vás najviac baví a ktorá vám najlepšie “sadne.”


3. Nesnažte sa do životopisu vložiť všetky spolky, do ktorých ste kedy vstúpili


Je jasné, že chcete povedať,že ste mali skúsenosti s viacerými tipmi organizácií, no nie je potrebné aby ste vymenovávali všetky. Namiesto toho vypichnite tie, kde ste sa toho najviac naučili a ktoré vám napomohli k tomu, že ste dnes naozajstným unikátom. Veď koniec koncov, HR oddelenie nehľadá niekoho všedného. Hľadá niekoho skúseného, kto má čo to ponúknuť.


Prečítajte si aj ďalšie tipy, ktoré pomôžu vášmu kariérnemu rastu. Napriek tomu, že niektoré body sú striktne o marketingu, viac menej sú aplikovateľné aj na iné odbory.

Nezabúdajte, že skutočné investičné zlato sú vaše vedomosti. Čiže na odpoveď kam investovať  máte už jasnú odpoveď. Nie kam investovať , ale do koho investovať. To je tá správna odpoveď.

 

 

Nehlasované