Prihlásenie

4 vecí, ktoré pri aute z požičovne nemusíte riešiť

Veľa ľudí ešte stále nechápe, aký význam alebo výhody má požičanie auta.

  1. pravidelný servis na aute

Aj keď sa to nezdá servis vozidla predovšetkým staršieho, je pomerne nákladná položka. Pokiaľ využívate prenájom auta v autopožičovni, tak ste od takýchto investícií oslobodený. O auto sa postará vždy autopožičovňa a vy už sa len posadíte a jazdíte.

2.  Zákonná a havarijná poistka

Ďalšou vysoko nákladnou položkou pri vozidlách sú poistky. Nie všetci síce využívajú aj službu havaríjnej poistky, avšak v prípade nehody sa im to zas môže premietnuť v cene servisu. Ak máte auto z autopožičovne, tak neriešite žiadne poistky. Platíte iba prípadnú spoluúčasť pri nehode. Aj na to si však viete dokúpiť pripoistenie.

3.  Prezutie pneumatík

Aj keď sa jedná o sezónnu záležitosť, treba na ňu pravidelne myslieť a tiež stojí nejaké to euro a voľný čas. Toto všetko vám ale odpadá. V autopožičovni menia pneumatiky za zimné resp. za letné oni a vy už nemusíte teda nič riešiť.

4.  Technická a emisná kontrola

Ďalšou položkou, ktorú treba financovať pri prevádzkovaní vozidla je technická a emisná kontrola. Ak ju dokonca zabudnete vykonať včas, môžete si k tomu pripočítať aj pokutu 330e. Pri aute z autopožičovne takéto starosti nemáte. O celkovú starostlivosť vozidla sa postará autopožičovňa a vy už sa len veziete.


 

Nehlasované