Prihlásenie

Aj v zime sa vám oplatí navštíviť Bratislavu

Aj v zime sa vám oplatí navštíviť Bratislavu

 

Bratislava je mestom mnohých možností. Spoznajte jej najzaujímavejšie objekty a miesta, ktoré na vás čakajú samozrejme aj v zime – či už na hlavných námestiach, alebo v skrytých uličkách.

 

Ak chcete mať na spoznávanie nášho hlavného mesta a jeho okolia dostatok času, zrejme si budete chcieť nájsť ubytovanie v Bratislave. Ak nechcete prísť o skvelé zážitky iba preto, že sa vám zdajú hotely pridrahé, môžete využiť pohodlné a lacné ubytovanie v Bratislave. Tieto atribúty spĺňa hostel. Oceníte jeho prijateľné ceny a často priaznivú východiskovú polohu. Budete tak môcť bývať priamo v Bratislave a užívať si ju plnými dúškami – to vám umožní lacný hostel Bratislava.

 

Bratislavské zdroje zábavy v zime, ktoré stoja za vašu pozornosť:

 

KORČUĽOVANIE

Ľadové klzisko, ktoré je zvyčajne na Hviezdoslavovom námestí, môžu využiť milovníci korčúľ. Pre tých, ktorí so sebou korčule nemajú, si ich môžu pri klzisku požičať. Klzísk v Bratislave nájdete viac, sú k dispozícii po celom meste. A v prípade, že mrzne niekoľko dní po sebe, korčuľovať sa dá aj na bratislavských prírodných jazerách.

 

SÁNKOVANIE, LYŽOVANIE, BEŽKOVANIE

Bratislavská Koliba je ideálnym miestom pre lyžovačku aj rodinné sánkovanie. Ďalšie lyžiarske stredisko je na Pezinskej babe.

 

ZIMNÁ TURISTIKA

Atmosféra zimnej krajiny, keď je všetko biele ako v rozprávke, je stvorená pre zimnú turistiku. Túry je možné podnikať priamo v meste, alebo jeho blízkom okolí. Vychádzka na vrch Kamzík je nenáročná a veľmi obľúbená, na veži Kamzík nájdete reštauráciu a vyhliadkovú plošinu s výhľadom na panorámu Bratislavy. Zaujímavá je aj rekreačno-oddychová lokalita Železná studnička na konci Mlynskej doliny, z ktorej vedú ďalšie značkované trasy.

 

ZOO

Aj v zime môžete ísť do bratislavskej ZOO. Zvyčajne ju navštevuje aj Mikuláš a okrem darčekov pre deti máva pripravené aj darčeky pre zvieratká, ktoré im odovzdá počas komentovaného kŕmenia. Nielen deti, ale všetci návštevníci spoznajú, ako sa zvieratkám žije v zime.

 

VIANOČNÉ TRHY

Spolu so zimou prichádza aj najkrajšie sviatočné obdobie roka – Vianoce. Vianočný čas je plný tradícií a dobrej nálady. Sezónne stánky na Hlavnom námestí dýchajú históriou i modernou. Vianočné trhy v Bratislave sú sprevádzané bohatým hudobným programom.

 

HUDBA

V centre Bratislavy sa väčšinou v kostoloch konajú zimné adventné koncerty. Unikátne programy s vianočnou atmosférou pripravujú miestne zbory a hudobné skupiny. O presných termínoch koncertov sa môžete informovať v informačnom centre.

 

SILVESTER, FAŠIANGY

Vrcholom sviatočného programu je silvestrovská oslava príchodu Nového roka, ktorej tradičnou súčasťou je ohňostroj. Ulice Bratislavy ožijú hudbou populárnych hudobných skupín a DJ-ov. Športuchtiví sa môžu zapojiť do silvestrovského behu na 10 kilometrov, ktorého trasa je cez mosty ponad Dunajom. Obdobie fašiangov začína 7. Januára. Je to obdobie zábavy, tanca, plesov a karnevalov.

 

Nehlasované