Prihlásenie

Ako by mala vyzerať údržba auta

Chcete si kúpiť auto? Pravidelná údržba motorového vozidla vás neminie. O vozidlo je potrebné pravidelne sa starať. Načo by ste nemali zabúdať?V prvom rade dopĺňanie paliva, bez neho sa nepovozíte. Z času načas skontrolujte palivový filter, nesmie byť upchatý.

Medzi ďalšie úkony patrí výmena olejov a dolievanie kvapalín. Môžete si zájsť do servisu, alebo ich spraviť doma svojpomocne. Vždy len pri vychladnutom motore! Pravidelne treba kontrolovať a dopĺňať hladinu motorového oleja. Dopĺňanie oleja v prevodovke a rozvodovke je o niečo zložitejšie, pri nových vozidlách občas treba hľadať, kde sa nachádzajú.  Ak nemáte automatickú diagnostiku, je potrebné kontrolovať aj hladinu brzdovej a chladiacej kvapaliny. Pri výmene oleja sa pozrite hneď aj na olejový filter a môžete skontrolovať rovno aj vzduchový alebo peľový filter. V prípade zanesenia je ich výmena jednoduchá.

Pokiaľ práve nevyužívate strešné boxy alebo nosič na bicykle, nezabudnite ich demontovať a uskladniť vo vnútri. Predĺžite tak ich životnosť.

Pozornosť si vyžadujú aj ďalšie súčiastky. Kontrolujte stav klinového a plochého remeňa, nesmie byť príliš voľný a už vôbec nie natrhnutý alebo poškodený. Hneď navštívte servis!  Nezabudnite na akumulátory, pri bezúdržbových kontrolujte občas stav napätia, pri klasických množstvo elektrolytu a včas dolievajte destilovanú vodu. Pneumatiky musia mať dobrý stav dezénu a správny tlak nahustenia predpísaný výrobcom. A nezabúdajte ani na stierače, žiarovky či okná!  


 

Nehlasované