Prihlásenie

Aký rum je najkvalitnejší?

Nápoj rum zaraďujeme medzi tvrdšie alkoholické nápoje vyrábané z cukrovej trstiny – obľúbený najmä medzi námorníkmi v minulých storočiach.

 

Na začiatok sa pozrime ako to vyzerá s rumovým priemyslom na Slovensku. Rum sa na Slovensku vyrábal tak, že sa lieh ( produkovaný z obilia, zemiakov ) dochutil rumovou esenciou. Tento spôsob výroby sa nepáčil Európskej únii, z toho dôvodu bolo zakázané označovať rum (pri takejto výrobe) rumom.  V EÚ sa totiž pod pojmom rum uznáva len trstinový rum.

 

Väčšina z nás možno poriadne nevie aký je to kvalitný rum, preto sa poďme pozrieť, ktorý rum je veľmi obľúbený vo svete a určite by ste si ho mali naliať do svojho pohára.

 

Rum diplomatico – Asi  ste už počuli o slávnom rume Diplomatico. Ak chcete ísť rovno po najväčšej kvalite, tento rum je ten pravý. Skvelá chuť a aróma sa Vám zaryje do pamäti na dlhý čas.

 

Zacapa – Ďalšia známa značka. Tento rum spĺňa všetky prísne kritéria znalcov a kritikov, zaraďuje sa medzi najlepšie rumy na svete, preto by ste Zacapu určite nemali prehliadnuť.

Ak už nie ste milovníkom rumových nápojov, určite by ste mali vyskúšať aspoň orechovicu, ktorá je na Slovensku veľmi obľúbená.

 

Nehlasované