Prihlásenie

Čo potrebujete vedieť, keď chcete začať cvičiť?

 

Pekné a vypracované telá sú pre mnohých ľudí veľkou motiváciou. Najmä preto chcú začať cvičiť. Nanešťastie, pre mnohých ľudí bude tento sen nedosiahnuteľný. Nie preto, lebo by na to nemali genetiku alebo nemali nejaký tajný zázračný faktor, ktorý majú iba profesionálni kulturisti.

 

Ide viac o to, že mnoho ľudí k cvičeniu pristupuje od začiatku úplne nesprávne a to má potom aj za následok, že o niekoľko týždňov už nemajú motiváciu pokračovať. Ak k nim nechcete patriť aj vy, vyhnite sa v začiatkoch týmto dvom vážnym chybám.

 

Váš cieľ neurčuje spôsob cvičenia

 

Chcete nabrať svaly? Tak budete musieť cvičiť aj sa stravovať spôsobom, pri ktorom dosiahnete nárast svalov. Chcete spáliť tuk, tak budete musieť cvičiť aj sa stravovať spôsobom, ktorým sa dá tento cieľ dosiahnuť.

 

Len samotné cvičenie a úprava stravy nič neznamená, pokiaľ nenasledujete špecifické pravidlá na dosiahnutie konkrétneho cieľa. Naberanie svalov má úplne iné pravidlá ako naberanie sily alebo spaľovanie tukov.

 

Takisto trendy sú fajn, ale pokiaľ niečo robíte len preto, lebo je to nový trend, tak s najväčšou pravdepodobnosťou zlyháte. Vaše telo reaguje na rôzne impulzy rôzne. Ak chcete, aby telo reagovalo tak, ako si želáte, musíte cvičiť spôsobom, ktorý dosiahne želanú reakciu na vašom tele. Vaše telo funguje na určitých biologických princípoch. Je mu jedno, že nejaký cvik je novým hitom v oblasti cvičenia.

 

Nesprávna motivácia

 

Veľa ľudí začne cvičiť, lebo chcú niečo robiť so svojím zdravím alebo nie sú spokojný so svojím výzorom. Ak je to aj váš prípad, odporúčam vám nájsť silnejšie a dlhodobejšie motivátory.

 

Áno, zdravie je fajn. Aj vyzerať lepšie je fajn. No ani jedno z toho vám dlhodobo nevydrží. Tu je dôvod prečo.

 

Ťažko sa to bude niektorým ľuďom vstrebávať, ale na zdravie človek neberie ohľad, pokiaľ sa mu niečo vážne nestane a nezačne na tom závisieť jeho život.

 

Fajčiari vedia, že im fajčenie škodí zdraviu a aj tak to robia. Ľudia sa prejedajú a stravujú nezdravo a dobre vedia, že by nemali. Fungujú takto dlhé roky, a všetko toto správanie sa im tak vryje do podvedomia a zautomatizuje, že náhle “povedanie si”, že treba so sebou niečo robiť, neurobí ani len škrabanec, aby sa niečo v ich podvedomí zlomilo.

 

Článok pre vás pripravil fitnessrevolution.sk.


 

 

Nehlasované