Prihlásenie

Je vhodné používať zimné pneumatiky v lete? (Časť 2.)

V minulom článu sme písali o tom, prečo nie je vhodné opužívať zimné pneumatiky v lete. Tento článok rozvinie predchádzajúce argumenty o časti opotrebenie, ktorá sa pozrie aj na dopad používania nesprávnych pneumatík, či už sú to pneumatiky hankook, alebo pneumatiky nokian na vašu peňaženku a časť dezén, kde dopad bude na dezén pneumatiky a teda aj nutnosti navštíviť pneuservis v bratislave napríklad.

 

Opotrebenie


Vďaka rozdielu zmesí, o ktorej sme si písali v minulom článku sa nám zimné pneumatiky opotrebujú oveľa skôr v lete ako letné. To znamená častejšiu kúpu nových pneumatík a odrazí sa to hlavne na vašom rozpočte.

 

Dezén


Rozdiel v letných a zimných pneumatikách zistíte najskôr na hĺbke dezénu. Letné pneumatiky majú plytké dezény, ktoré sa nemusia popasovať so snehom a väčším priľnutím na zľadovatelej ceste. Zimné majú dezény hlbšie, čo sa osvedčí na zimných cestách, ale na letnom morom povrchu nedržia tak dobre ako pneumatiky letné. K vytvoreniu vodného klinu pri nich dochádza pri nižšich rýchlostiach ako je to u letných pneumatík.


 

Nehlasované