Prihlásenie

Koniec roka sa blíži a s ním aj posledné termíny preventívnej prehliadky

Koniec roka sa blíži a s ním aj posledné termíny preventívnej prehliadky

 

            Návšteva zubára nie je pre väčšinu z nás niečo, na čo by sme sa tešili. Zlé skúsenosti z detstva či strach z bolesti často odrádzajú od pravidelných preventívnych prehliadok a na stomatologické ošetrenie pacienta mnohokrát privedie až úporná bolesť, opuch alebo zlomenie zuba. Absolvovali ste už tento rok vyšetrenie u vášho stomatológa, alebo ho odkladáte na poslednú chvíľu? Ak patríte do druhej skupiny, majte na pamäti, že počet voľných termínov je stále menší, takže sa s objednaním treba poponáhľať – teraz už doslova o 5 minút 12.

 

            Aké sú výhody pravidelného stomatologického vyšetrenia?

            Okrem samozrejmých zdravotných benefitov a ošetreného chrupu so sebou návšteva stomatológa prináša aj ďalšie výhody. Ošetrené kazy sa nešíria, bolestivé zuby prestávajú bolieť, zmizne zubný kameň.

            Preventívne vyšetrenie v ambulancii, ktorá má zmluvu so zdravotnou poisťovňou, znamená pre pacienta nižšie platby za stomatologické ošetrenie, čo je pre mnohých silnou motiváciou, keďže poplatky sú pre bežného Slováka pomerne vysoké.

            Dentálna hygiena, ktorú vykonáva školená sestra – dentálna hygienička, je už súčasťou portfólia preventívnych výkonov v mnohých ambulanciách. Tá odstráni z chrupu povlak a nánosy zubného kameňa, ktorý pri bežnom, hoci dôkladnom čistení neodstránite. Ak túžite zažiariť – a to doslova, vyhľadajte stomatologickú ambulanciu, ktorá poskytuje bielenie zubov. Aj keď na trhu je veľa produktov na domáce bielenie, môžu vo vašich ústach narobiť viac škody ako úžitku – často sa totiž jedná o vysoko abrazívne prípravky, ktoré nenávratne ničia subnú sklovinu. Váš zubár alebo dentálna hygienička vám naopak ponúkne riešenie, vďaka ktorému získate žiarivý hollywoodsky úsmev, ale neobetujete mu zdravie chrupu.

            V rámci preventívnej prehliadky po podrobnom vyšetrení je ideálny čas skonzultovať so svojim stomatológom možnosti úpravy estetiky chrupu pomocou metód stomatologickej protetiky. Dostupné sú fazety, ktoré sa pripevnia na prednú plôšku zubov a korigujú  nedokonalosti v ich postavení či sfarbení. Invazívnejšou technikou je nasadzovanie koruniek či trvalých nesnímateľných mostíkov. Sieť stomatologických ambulancií zahŕňa stále viac pracovísk špecializovaných na zubné implantáty, ktoré sú síce nákladnou, ale mimoriadne trvácnou a estetickou metódou náhrady strateného chrupu.

 

            Zubár už teda dávno nie je ten zlý pán v bielom plášti, ktorý vŕta zuby a karhá za zjedené sladkosti. Je to odborník, vďaka ktorému budete mať dlhodobo zdravé a krásne zuby – preto neváhajte, zoberte do ruky telefón a objednajte sa na preventívnu prehliadku už teraz.

 

Nehlasované