Prihlásenie

Na čo si dať pozor pri výbere pletiva?

Výber oplotenia nám môže ovplyvniť terén, kde budeme pletivo osádzať. Pokiaľ sa jedná o svahovitý terén alebo o terén, kde musíme kopírovať nerovnosti, tak si môžeme vyberať iba zo 4-hranných pletív ( Klasik ZN alebo Klasik PVC ). Ak nám uvedené pletivá nevyhovujú, tak musíme pletivo osádzať kaskádovito.

Druhý faktor, ktorý nám ovplyvňuje výber oplotenia je jeho pevnosť.  Ak potrebujeme pevnejší plot (ak na pletivo budeme osádzať tieniacu sieť, alebo na pozemku bude pes),  tak je v prvom rade dôležitý výber stĺpikov. Ak chceme dosiahnuť väčšiu pevnosť plotu, tak osádzame stĺpiky na vzdialenosť 2,0 - 2,5m. Pri klasických pletivách používame stĺpiky minimálne o priemere 48mm a  stĺpiky 60x40mm na panelové ploty.

Pevnosť pletiva nám ďalej určuje priemer drôtu a veľkosť oka, z ktorého je pletivo vyrobené. Ak kupujeme poplastované pletivo, je dôležité si zistiť hrúbku drôtu pod vrstvou PVC. Pri klasických pletivách odporúčame hrúbku drôtu 1,7/2,8mm, kde prvý údaj nám udáva hrúbku drôtu a druhý údaj je hrúbka drôtu po poplastovaní. Pokiaľ predajca udáva iba jeden údaj, tak nás môže zavádzať, pretožemôžeme pri hrúbke drôtu 2,5mm použiť drôt 1,65mm, ale aj 1,4mm, pričom rozdiel v pevnosti bude viac ako 20%. Pri plotových dielcoch neodporúčame dielce s hrúbkou drôtu menšou ako 4,0mm a dĺžkou väčšou ako 2,5m.

 

Nehlasované
Na čo si dať pozor pri výbere pletiva?