Prihlásenie

Tipy na zimnú prechádzku

Tipy na zimnú prechádzku

 

Tvrdenie, že zima už klope na dvere, je v tomto decembrovom období trochu neaktuálne. Zima je už naplno tu a robí vrásky na čelách šoférom rozmrazujúcim sklá aj chodcom na zľadovatených chodníkoch. Rodičia sa tešia, že deti konečne chcú tráviť čas aj vonku, keď s kamarátmi už po stý krát letia dolu svahom na sánkach. Zatiaľ čo teplé leto, slnečná jar či pestrofarebná jeseň priam lákajú do prírody, zima trochu zaostáva a ľudí skôr zaženie do tepla ich príbytkov. No aj snehom posypané turistické chodníky, lúky, alebo aj ulice miest môžu byť skvelým miestom na prevetranie si hlavy počas romantickej zimnej prechádzky.

 

Pani Zima kraľuje na Liptove

V objatí hôr na rázovitom Liptove čaká na turistov viacero lyžiarskych stredísk. Vďaka ich kompaktnému rozmiestneniu môžete počas predĺženého víkendu navštíviť niekoľko z nich. Stačí vyhľadať napríklad jedno z nich - “ubytovanie Malinô Brdo” a dovolenka na Liptove sa môže začať. Ak nie ste lyžiar, práve prechádzky spojené s príjemným posedením pri čaji v niektorej z chát pri lyžiarskych strediskách budú pre vás tým pravým relaxom.

 

Ak zablúdite do obce Lúčky blízko Ružomberka, navštívte vodopád, ktorý pri svojej výške 13 metrov vytvára nádhernú scenériu a je zaradený medzi národné kultúrne pamiatky. Pri plánovaní dlhšej dovolenky plnej rôznorodých aktivít, kde okrem prechádzok po okolí chcete zažiť aj akčnejšie lyžovačky, turistiku alebo výlety k okolitým jaskyniam, hľadajte ubytovanie, ktoré vám poskytne komfort aj výhodnú polohu na organizovanie všetkých výletov. Takými sú napríklad Apartmány Hrabovo, ktoré budú vašim základným táborom pri výpravách za zimnými dobrodružstvami. V prípade, že si netrúfate na mrazivú výpravu po vlastných, informujte sa o možnostiach výletov na koni a nezabudnuteľný zážitok máte garantovaný. Ak vás kroky zavedú do miestnej koliby, nezabudnite ochutnať halušky, pirohy či šúľance a dobré domáce hriatô, ktoré vás zahreje na tele aj na duši.

 

Ak sme vás navnadili a už si obúvate topánky a obliekate čiapku a šál, nezabudnite sa po ľadovej výprave zahriať horúcim čajom či lahodným vareným vínom. Počas popíjania môžete naplánovať zimný výlet ako z rozprávky.

 

Nehlasované