Prihlásenie

Rok 2012 v znamení rastu pre OKNOPLAST

Rok 2012 v znamení rastu pre OKNOPLAST

 

OKNOPLAST pôsobí na trhu plastových okien a dverí už takmer dve desaťročia. Ročne vyrobí 1,2 milióna okenných jednotiek a dnes patrí medzi prvých päť najväčších výrobcov v Európe.

 

OKNOPLAST, líder na európskom trhu okien a dverí, dosiahol v  roku 2012 obrat vo výške 100 miliónov eur. Je to výsledok neustáleho analyzovania svetových trendov, hľadania jedinečných funkčných riešení a stáleho zdokonaľovania svojej ponuky výrobkov. Vďaka starostlivému výberu dodávateľov jednotlivých častí okien, ponúka svojim zákazníkom vysokú kvalitu produktov. Dôkazom je i nárast predaja, ktorý v porovnaní s rokom 2011 dosiahol až 12 %.

 

Uplynulý rok bol charakteristický mnohými inováciami výrobkov s cieľom zlepšenia konkurencieschopnosti na trhu a zvýšenia tržieb. OKNOPLAST ako prvý výrobca okien, vypracoval riešenie, vďaka ktorému sú aj vnútorné časti okna v jednotnej farbe. Znamená to, že okrem tradičných povrchov okna, ktoré sú upravené fóliou so vzhľadom dreva, sú rovnako upravené aj okná v systéme Colorfull. Túto novinku prvý krát predstavili na novembrovom veľtrhu MADE Expo v Miláne, kde bola ocenený ako „Najlepší výrobok veľtrhu“. Ďalšie významné riešenie, ktoré OKNOPLAST ponúkol je nové, energeticky úsporné okno Winergetic, ktoré je optimálnym riešením v oblasti tepelnej izolácie a pre vašu domácnosť garantuje minimálne teplotné straty ako v lete tak aj v zime.

 

„Sme spoločnosť, ktorá pôsobí v segmente Premium a kladie veľký dôraz nielen na kvalitu, ale aj na estetickú stránku svojich výrobkov. A keďže súčasnej ekonomickej situácii má rozumné hospodárenie s energiou mimoriadny význam, našim cieľom je dopriať zákazníkom portfólio výrobkov, ktoré im zaručia komfort bývania a šetrenie financií. Napríklad i systém Colorfull je výsledkom našej starostlivosti o detail,“ uviedol Juraj Koudela, robchodný riaditeľ pre Slovensko a Českú republiku OKNOPLAST.

 

Dôkazom strategického rozvoja spoločnosti je nielen sponzoring futbalového klubu Inter Miláno, ale aktuálne i spolupráca s basketbalovým klubom Virtus Bologna, ktorý zmenil svoj názov na OKNOPLAST Bologna. Vzhľadom na vysokú popularitu tohto športu sú fanúšikovia basketbalu veľkou a dôležitou skupinou potenciálnych klientov.

"Povedomie o značke OKNOPLAST upevňujeme i vďaka spolupráci s Interom Miláno a to nielen v Slovenskej republike, ale aj na ďalších medzinárodných trhoch. Sme hrdí na to, že OKNOPLAST je silná a uznávaná značka v celej Európe. Prestížne meno má aj na Slovensku, kde pôsobí už 9 rokov a má vyše 40 obchodných zastúpení," uviedol Juraj Koudela.

 

OKNOPLAST pokračuje v diverzifikácii svojho portfólia zákazníkov a zaznamenáva medzinárodný rast. S cieľom zabezpečiť požiadavky svojich zákazníkov sa  rok 2012  nesie pre  OKNOPLAST v znamení expanzie. Na celom svete má až 1 450 obchodných zastúpení, z toho až 164 v rámci trhov CEE. V nadchádzajúcom období bude spoločnosť OKNOPLAST pokračovať vo svojej stratégii rozvoja pomocou organického a externého rastu. Cieľom spoločnosti je dosiahnuť obrat 400 miliónov eur a súčasný počet pracovníkov 908 sa tým pravdepodobne zvýši na  1000.

 

Prestíž spoločnosti OKNOPLAST potvrdzuje i fakt, že moderátor televízie CNN Richard Quest označil OKNOPLAST ako inovatívnu a úspešnú európsku firmu a pripravil o nej reportáž do relácie "Marketplace Europe". Reportáž nájdete tu.

Nehlasované