Prihlásenie

InnovMatch pozná víťazov, najlepší bol poľský projekt pre chirurgov

InnovMatch, súťaž pre start-upistov, vývojárov, podnikateľov, inovatívne firmy a študentov z regiónu strednej a východnej Európy (CEE) pozná svojich víťazov. Absolútnym šampiónom sa stal poľský projekt Apollogic.com pred svojimi krajanmi z Hycom SA a českým konkurentom Sabris, ktorý získal aj divácku cenu. O konečnom poradí súťaže, ktorú organizoval start-upový fond SAP.io, nadácia Techstars a program SAP Startup Focus, rozhodla medzinárodná porota počas finálového kola v Prahe.

 

Štyri partnerské spoločnosti - Sportina zo Slovinska, Atlantic Grupa z Chorvátska, Selgros z Rumunska a Eurocash z Poľska, vyzvali start-upistov, aby im pomohli vyriešiť ich obchodné výzvy a vyvinúť riešenia s pomocou SAP Cloud Platform. Súťaž bola otvorená aj pre prihlášky v podobe vlastných podnikateľských nápadov. Vybraní finalisti ich prezentovali pred odbornou porotou, v ktorej sedeli Simon Kaluža, generálny riaditeľ SAP pre región CEE, Klaus Drews zo SAP.io, Prof. Vladimír Mařík, riaditeľ Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Prahe (CIIRC ČVUT), Petr Zavoral, start-upista a zakladateľ PPROI a Jan Sedlák, novinár z Lupa.cz.

 

Po vyhodnotení kreativity a originality riešení obchodnej výzvy, využitia SAP Cloud Platform a tímového ducha finalistov vybrala porota víťazov:

  • 1. miesto – Apollogic.com, Poľsko: Víťazný projekt umožňuje chirurgom vďaka prepojeniu zmiešanej reality s SAP Cloud Platform a databázou SAP HANA zobraziť lekárske zábery z CT a MR ako 3D hologram vrátane všetkých dôležitých údajov o pacientovi.
  • 2. miesto – Hycom SA, Poľsko: Art Share je digitálny trh a register obchodu s umením postavený na technológii blockchain. S každou novou transakciou technológia prepočítava autorský honorár podľa toho, ako rastie hodnota umeleckého diela v čase.
  • 3. miesto – Sabris, Česká republika: Cloudové riešenie „Sabris Transportation Aggregator“ pre konsolidáciu prepravcov, objednávok a sledovania dopravy je určené predovšetkým e-shopom a iným firmám, ktoré realizujú predaj cez internet. Koncovým zákazníkom poskytuje jednotnú informáciu o tom, kde sa ich zásielka nachádza a umožňuje im ohodnotiť spokojnosť s dopravou. Sabris navyše získal divácku cenu za najviac hlasov od prítomného obecenstva.

 

Autori troch najlepších aplikácií získali finančné odmeny v celkovej hodnote 15 000 eur a ročnú licenciu na využívanie SAP Cloud Platform. Apollogic.com vyhral aj výlet do Berlína spojený s návštevou sponzorov súťaže a ich ekosystému. Medzi finalistami boli aj spoločnosti:

SI CONSULTING, Poľsko

Nype, Poľsko

Effipoint Team, Chorvátsko

Next Gen Lab @ ZUAS + mStart, Chorvátsko

Advanced Business Software, Rumunsko

 

„Spolupráca a inovácie sú hlavnými princípmi úspešného podnikania v digitálnej ekonomike. Spolu s našimi zákazníkmi sme vďaka technológii SAP Cloud Platform a podnikateľskému duchu start-upistov z regiónu vyvinuli nové originálne riešenie. Ďakujem všetkým účastníkom za odvahu do toho s nami ísť a gratulujem finalistom a predovšetkým víťazom k ich skvelým nápadom,“ okomentoval Simon Kaluža, generálny riaditeľ SAP CEE

 

Nehlasované