Prihlásenie

Krásna a príťažlivá na Valentína? Poradíme ako

Sviatok zamilovaných sa blíži. Doprajte si jemnú masáž, skorigujte nerovnosti na pleti a tele a zvýraznite, čo je na vás príťažlivé.

 

Sviatok zamilovaných sa blíži a každá z nás chce vyzerať pre svojho partnera čo najpríťažlivejšie – rozdávať anjelsky jemné bozky, hádzať zvodné pohľady, okúzliť dokonalými krivkami a hlavne, zažiariť. Tu je sedem rád, ako na to:

 

1. Oči a obočie: Pomoc menom microblading

Viete, aká je prvá zastávka muža v skenovaní ženy? Tvár a najmä oči. Dokonca sa aj hovorí, že oči sú zrkadlom duše. Ak nimi vyčaríte zvodný alebo aj šibalský pohľad, pri ktorom nadvihnete krásne tvarované obočie, nejednému mužovi sa podlomia kolená. Hoci sa obočie dá narýchlo zvýrazniť linkou, problémom je, ak je obočie riedke, prípadne nepravidelné. „Moderná medicína pozná mnohé metódy, ako dotvarovať aj nepravidelné či riedke obočie. Napríklad úprava pomocou microbladingu, teda vláskovania, doplní chýbajúce časti a zároveň zachová prirodzený vzhľad obočia zložený z jednotlivých vláskov,“ hovorí MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS. Ako dodáva, ide o spôsob dlhodobého zvýraznenia obočia s použitím výlučne prírodných farieb. „Obočie sa tetuje ručnou technikou a farba sa aplikuje do bazálnej membrány oddeľujúcej epidermis od dermis,“ vysvetľuje. Metóda sa zakladá na trvanlivosti farieb, formovaní tvaru, farby a ich odraze. Pri microbradingu sa používajú výlučne prírodné farby, ktoré sa používajú pri permanentnom make-upe. „V porovnaní s klasickým tetovaním strojčekom je obočie tetované microbladingom jemné, vďaka čomu vyzerá mäkko a prirodzene,“ dodáva odborníčka na estetickú medicínu.

 

2. Tvár: Rozžiari ju relaxačná masáž

Pre žiarivú pleť a rozžiarenie celej tváre je najvhodnejší dostatok spánku a hydratácia, výrazne pomôcť však môže aj jemná relaxačná masáž. „Masáž, ale aj čistenie pleti treba zveriť vždy do rúk odborníka. Svojpomocný mechanický tlak na pokožku, tzv. vytláčanie vyrážok, môže spôsobiť poškodenie kože, jej začervenanie, zápal či spigmentovanie,“ upozorňuje doktorka Przewlocka. Keď sa koža poriadne vymasíruje a prečistí, lepšie sa aj prekrví a tkanivá sa nám lepšie zásobujú živinami. „Žene zároveň ponúka relax a hýčkanie,“ konštatuje Vanda Przewlocka. Práve Valentín je sviatok, kedy by sme si mali dopriať minimálne hodinové kozmetické rozmaznávanie. Od naparenia a prečistenia tváre najlepšie ultrazvukom, zapracovanie výživného séra, cez relaxačnú masáž tváre, vrátane krku a dekoltu až po pleťovú masku a parafínový zábal rúk. Samozrejme, ak sa k tomu pridajú aj lupienky a vôňa ruží všade naokolo, valentínsky deň môže byť nezabudnuteľný. Aj pre samú seba.

 

3. Pery: žiadne „duck face“, len jemné zvýraznenie

Krásne pery pristanú každej žene. Pozor však na tzv. botoxové pery, ktoré navodia dojem „duck face“. „Cieľom modelácie pier by vždy malo byť len jemné dodanie objemu a  zvýraznenie tvaru pier, ktoré im zachovajú prirodzenosť a dodajú sexi vzhľad celej tvári,“ radí doktorka Vanda Przewlocka. Modelácia pier je síce v súčasnosti snom najmä mladých dievčat, no jemné zvýraznenie pier robí zázraky na každej tvári bez ohľadu veku. „S pribúdajúcim vekom dokáže modelácia dodať perám nielen objem, ktorý sa postupom času stráca, ale aj vyhladiť vrásky, ktoré vekom vznikajú nad hornou i dolnou perou,“ vysvetľuje. Želaný objem aj tvar pritom pery nezískavajú botoxom. „Ako výplň sa používa injekčný implantát na báze kyseliny hyalurónovej, ktorá perám dodá želaný objem a tvar až na jeden rok,“ vysvetľuje Vanda Przewlocka. Zákrok sa štandardne robí v lokálnej anestézii. Výplň sa

aplikuje jemnou ihlou do kože v malých množstvách. „Týmto spôsobom je možné zvýrazniť aj úzke a nevýrazné pery, respektíve skorigovať nesúmerné pery,“ podotýka odborníčka. Za ani nie polhodinu máte pery, ktorým na Valentína ani jeden neodolá.

 

4. Vlasy sú korunou krásy

Vlasy sú pre ženu vždy korunou krásy. Upútať opačné pohlavie však môžete bez ohľadu na to, či sú dlhé, alebo krátke, kučeravé alebo rovné. Každému sa totiž páčia iné. Podstatou je, aby vám strih sedel a cítili ste sa sama sebou. Tým druhým pravidlom, podstatným nielen pre vás, ale aj pre muža, je, aby boli vaše vlasy zdravé, žiarivé a bohaté. Základom je zdravý životný štýl, dostatok vitamínov a minerálnych látok, najmä zinku a selénu, no niekedy treba vlasovú pokožku intenzívnejšie omladiť. „Veľmi účinná je vlasová mezoterapia. Spočíva v aplikovaní účinných látok priamo do kože, čím sa stimuluje rast nových vlasov, regenerujú sa vlasové cibuľky, podporuje sa mikrocirkulácia vlasovej pokožky a zlepšuje celkový stav vlasov,“ vysvetľuje doktorka. Počas pol hodinky sa pomocou špeciálneho prístroja Vital Injector do pokožky hlavy aplikujú účinné látky, napríklad vitamíny, kyselina hyalurónová alebo krvná plazma (PRP), ktoré postupne vyčaria zdravú hrivu.

 

5. Krásne pevné prsia

Nie je dôležité, či máte malé alebo príliš veľké prsia. Každý muž má rád niečo iné. Podstatné je, aby boli pevné, teda neovísali, a symetrické. Ak s nimi nie ste spokojná, možnosťou je plastická chirurgia. „Trendom sú v súčasnosti prirodzené a zároveň sexi prsia s veľkosťou primeranej postave a hmotnosti ženy,“ vysvetľuje plastický chirurg MUDr. Martin Dziuban z Inštitútu zdravia a krásy FRAIS. Kvalitne urobené prsia by nemali budiť dojem umelých neprirodzených prsníkov. „Dnes už je technológia tak ďaleko, že si žena môže vyskúšať ešte pred operáciou veľkosť a tvar nových pŕs vďaka 3D modelácii,“ hovorí. Ľahšiu predstavu o veľkosti nového dekoltu získate aj vďaka tzv. sizers. Špeciálne vypchávky si môžete vložiť do podprsenky a skúsiť, ako budú vaše nové prsia vyzerať v tričku. Aj materiál je o inom. „Používajú sa už odľahčené silikónové implantáty, ktoré sú o tretinu ľahšie ako pôvodné gélové, čo tak nezaťažuje chrbticu, a kde výplň tvorí silikón a borosilikátové mikrosféry,“ vysvetľuje Dziuban.

 

6. Dokonalé krivky inšpirujú

Krásne štíhle nohy, vyformovaný pás a celkovo dokonalé krivky. Koho by taká predstava nelákala? Ak dodržiavate zdravý životný štýl, no napriek tomu sa neviete zbaviť celulitídy a ovisnutej kože, riešením k dokonalým krivkám môže byť časovo nenáročná, ale trvalá a bezbolestná laserová liposukcia. „Najmodernejšie technológie umožňujú, že tvarovanie krásnej postavy laserom je šetrné k telu, maximálne bezpečné a maximálne efektívne. V ordinácii vždy vysvetľujem, že k dokonalej postave stačia dve hodiny. Samozrejme, v závislosti od veľkosti miesta liposukcie,“ hovorí doktor Dziuban. Novinkou na Slovensku je laserová liposukcia LipoLife 3G. „Je to prvý prístroj na liposukciu na Slovensku, ktorý má 360-stupňové vyžarovanie laserového lúča. V dôsledku toho dochádza k jednoduchšiemu a rýchlejšiemu rozpúšťaniu tukových buniek,“ vysvetľuje. Efekt je viditeľný hneď po zákroku. A je trvalý. Na daných partiách sa už podkožné tukové bunky neusídlia ani po Valentínovi.

 

7. Fádny sex? Rozpáľte ho

Práve Valentín je sviatkom, kedy chceme svojej polovičke venovať aj čosi viac, ako nežné bozky a objatia. Reč však nie je o technikách v sexe, ale o chúlostivom probléme, ktorý zhoršuje kvalitu partnerského intímneho života, no o ktorom sa máloktorá žena zdôveruje, hoci si ho ťahá za dvere spálne. Na uvoľnené pošvové svalstvo pritom moderná medicína pozná vychytávky, na ktoré nie je potrebný ani skalpel a ktoré sa dajú vyriešiť za pol hodinku. „Rejuvenizácia, teda omladenie pošvy laserovým ošetrením, dokáže bezbolestne a rýchlo zregenerovať vaginálnu sliznicu a zvýšiť jej pružnosť a vlhkosť, ako aj imunitu voči vaginálnym infekciám,“ vysvetľuje MUDr. Ľubica Hammerová z Inštitútu zdravia a krásy FRAIS. Rejuvenizácia pomáha aj v prípade suchosti pošvy, ktorá zhoršuje intímny život mladším ženám, ale aj ženám v období menopauzy.

 

Viac na: https://www.frais.sk/sluzby/lekarska-kozmetika/valentine-by-frais/ a www.frais.sk

 

 

 

 

Nehlasované