Prihlásenie

MWC 2019: SAP Leonardo IoT pomôže pri formovaní inteligentného podniku a je kompatibilný s Microsoft Azure IoT Hub

MWC 2019: SAP Leonardo IoT pomôže pri formovaní inteligentného podniku a je kompatibilný s Microsoft Azure IoT Hub

Jednoduchá integrácia a rozšírenie podnikových aplikácií o možnosti, ktoré prináša internet vecí (IoT). Umožnia to nové schopnosti technológie SAP® Leonardo Internet of Things, ktorá je hybnou silou digitálnej transformácie tradičného biznisu do podoby Industry 4.0. Spoločnosť SAP zároveň prichádza aj s cloud-to-cloud interoperabilitou SAP Leonardo IoT s  Microsoft Azure IoT Hub, čo umožní jednoduché pripojenie a správu zariadení. Tieto novinky predstavil SAP, líder v oblasti podnikových informačných technológií, v rámci MWC 2019 v Barcelone.

 

SAP Leonardo IoT vytvára predpoklady pre rast príjmov a produktivity firiem. Zákazníkom umožní začleniť internet vecí do ich existujúcich riešení, vylepšiť obchodné aplikácie o IoT technológie a vytvoriť úplne nové biznis modely na základe nových dát, ktoré takéto riešenia prinesú. „SAP prináša cenné informácie a podporuje výsledky firiem tým, že integruje dáta internetu vecí do obchodných procesov,” potvrdila Elvira Wallis, senior viceprezidentka a globálna riaditeľka IoT v SAP. Tieto dáta pritom môžu pochádzať z viacerých zdrojov - od strojov a produktov, cez dodávateľov, až po zákazníkov a partnerov.

 

Príkladom využitia SAP Leonardo IoT je spoločnosť Kaiserwetter a jej platforma Aristoteles, ktorá ponúka dáta ako službu. Umožňuje zákazníkom maximalizovať technickú (a tým aj finančnú) výkonnosť obnoviteľných zdrojov energií. „Tým minimalizujeme investičné a ďalšie riziká našich zákazníkov, čo v konečnom dôsledku vedie k rozvoju udržateľných zdrojov a podpore ochrany globálnej klímy,“ povedal Hanno Schoklitsch, CEO, Kaiserwetter.  

 

Kombinácia dát, získaných vďaka IoT, s tými, ktoré pochádzajú priamo z biznis procesov, umožňuje zákazníkom prinášať rýchle inovácie priamo z ich biznis aplikácií, či už je to SAP S/4HANA, SAP C/4HANA, SAP SuccessFactors, SAP Ariba alebo portfólio SAP Digital Supply Chain.

 

SAP Leonardo IoT a Microsoft Azure IoT Hub

Vďaka novým plánom spolupráce teraz firmy dokážu využívať Microsoft Azure IoT Hub ako vrstvu na konektivitu a správu zariadení pre telemetrické dáta z IoT. Tie následne možno bez problémov využiť v SAP Leonardo IoT. SAP Leonardo IoT Edge okrem toho zákazníkom umožní lokálne rozšíriť podporu pre ich biznis procesy nad programami Microsoft Azure IoT Edge. V pláne je aj podpora spúšťania modulov kľúčových biznis funkcií, postavených na SAP Leonardo IoT Edge, v kontajneroch na Microsoft Azure IoT Edge, čo zníži závislosť zákazníkov na latencii, bandwidth a konektivite. Viac informácií o tomto partnerstve nájdete na blogu Microsoftu.

 

Rovnakú interoperabilitu SAP plánuje ponúkať v budúcnosti aj s inými partnermi.

Nehlasované