Prihlásenie

Rekordných 709 online študentov, 3 červené diplomy, najviac online študentov z Bratislavského, Košického a Prešovského kraja, najčastejšie študovali v nedeľu

Detská Univerzita Komenského Online, ktorú realizuje spoločnosť DATALAN v spolupráci s UK a Divadlom Aréna, aj tento rok dokázala, že deti majú o štúdium a získavanie nových zaujímavých poznatkov záujem – najmä keď pri tom môžu používať tablety či mobily a študovať kedykoľvek im to vyhovuje.

 

Rekordných 709 prihlásených online študentov, z ktorých úspešne absolvovalo štúdium 378 a dokonca 8 malých študentov s červeným diplomom. Taká je bilancia 7. ročníka Prvej detskej online univerzity na Slovensku. Unikátny vzdelávací projekt Dukonline.sk realizuje spoločnosť DATALAN v spolupráci s UK a Divadlom Aréna a deťom z celého Slovenska v ňom sprostredkúva nové poznatky bezplatne cez internet priamo do detských izieb. Každoročne začína paralelne s letnou Detskou univerzitou UK a končí sa v septembri. Tento rok účasť pokorila rekord. Prihlásilo sa historický najviac – až 709 detí! Boli nielen zo Slovenska, ale napr. aj Čiech, Francúzska, Švajčiarska, Ukrajiny či Ruska. V minulých rokoch sa prihlásili deti žijúce v Česku, Francúzsku, či Austrálii. Tento rok študovalo DUKO viac chlapcov než dievčat, najviac študentov bolo z Bratislavského, Košického a Prešovského kraja. Zaujímavosťou tiež je, že najlepšie sa im študovalo v nedeľu a testy najčastejšie vypĺňali medzi 14:00 a 15:00 hod.

Výhodou online štúdia je, že je kapacitne a priestorovo neobmedzené – stačí mať počítač, tablet alebo mobil s internetom a chuť vzdelávať sa. Deti mohli aj tento rok študovať odkiaľkoľvek, zo Slovenska aj zahraničia, z prázdnin u starých rodičov, či priamo z pláže. Každý týždeň počas celého leta videli záznam živej prednášky konkrétneho profesora, stačilo si otvoriť stránku www.dukonline.sk, kliknúť na video, a cenné informácie prúdili priamo k nim.  Tento rok prednášali odborníci napr. z VŠMU v Bratislave, Farmaceutickej, Prírodovedeckej aj Filozofickej fakulty UK, ale aj Prírodovedeckej fakulty Ostravskej univerzity, či Fakulty architektúry Českého vysokého učení technického v Prahe. Deťom prednášal aj rektor Univerzity Karlovej v Prahe a bonusom bola úvodná videoprednáška profesorky z britského Oxfordu. Práve jej prednáška „Prečo včely bodajú“ patrila pre deti k najzaujímavejším a najvyšším percentom správnych odpovedí zároveň vyplnili aj jednu z testových otázok skúšobného testu Čo je to krv. Naopak najmenej detí si poradilo po videoprednáškach s testovacou otázkou „S ktorými troma menami sa spája klasicizmus?“

Po prednáške totiž deti cez online formulár vyplnili skúšobný test a diplom absolventa DUK Online získali tí študenti, ktorí úspešne absolvovali aspoň 6 z 9 testov. Tento rok sa do finále dopracovalo 378 detí, z toho 8 získalo „červený“ diplom. Tento rok spoločnosť DATALAN zároveň ocenila aj troch študentov, ktorí pri prihláške na DUKO uviedli aj názov školy, kde študujú, a prekvapenie chystá aj pre školu, z ktorej sa do online štúdia zapojilo najviac detí.

 

 

Priemerné hodnotenie: 3.7 (3 votes)