Prihlásenie

Spojili sa, aby vyčarovali deťom kúzelné Vianoce

Začalo sa to nevšedným nápadom spoločností Business Lease Slovakia a Colliers International vytvoriť na svojom vianočnom večierku čarovný stromček detských želaní. Výsledkom boli Vianocami splnených prianí pre slabozraké a nevidiace deti zo Spojenej školy internátnej v Levoči a krízového strediska Domov Dúha v Bratislave.

 

Kto tesne pred Vianocami meral cestu autom z Bratislavy do Levoče, mohol na nej stretnúť vozidlo s veselou posádkou – dve baby zamaskované za elfky a spievajúceho šoféra alias známeho speváka Martina Madeja. Cieľová stanica auta naloženého darčekmi pre najmenších bola Spojené škola internátna pre slabozraké a nevidiace deti v Levoči, občianskeho združenia, ktoré tiež funguje ako chránená dielňa. „Túto školu podporujeme a spolupracujeme s ňou už dlhodobo. Tento rok sme sa rozhodli na Vianoce venovať deťom nevšedný, ale veľmi jednoduchý darček. Splniť každému aspoň jedno z jeho prianí,“ podotkla marketingová manažérka Business Lease Slovakia Petra Volčková. Spoločnosť je poskytovateľom komplexnej mobility a operatívneho lízingu.

Nevšednosť darčeka spočívala v tom, že deti svoje tajné, hoci poväčšine skromné priania napísali na lístočky, ktoré Business Lease zavesila namiesto vianočných ozdôb na firemný vianočný stromček. Keďže zároveň rovno pred  Vianocami zmenila aj adresu a odštartovala unikátny projekt office sharingu, teda zdieľania kancelárskych priestorov s inou firmou – medzinárodnou konzultačnou spoločnosťou Colliers International, ktorá zas dlhodobo podporuje krízové centrum  Domov Dúha, nápad bol na svete: Svoje želania napísali aj deti z Domova Dúha. Následne obe spoločnosti pozvali na vianočný večierok do svojho sídla s najvyššie položenou terasou v Bratislave svojich partnerov, klientov a priateľov. A každý z nich mal možnosť počas večera zvesiť zo stromčeka jedno z detských želaní a pomôcť ho splniť. Spevák Martin Madej, ktorý robil na večierku sprievodcu večerom, sa zároveň podujal, že tiež pomôže rozjasniť detské očká na oboch adresách - v Levoči aj v Bratislave.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo skĺbiť príjemné s užitočným. Prispieť aspoň troškou k tomu, aby tieto deti mohli mať o niečo kúzelnejšie a veselšie Vianoce. Zároveň už na večierku nám riaditeľky oboch občianskych združení – pani Šarlota Múdra, riaditeľka Spojenej školy internátnej v Levoči, ako aj pani Dagmar Povodová,  riaditeľka Domova Dúha, prezradili, čo by obe združenia potrebovali aj v rámci fungovania a vybavenia. Aj s týmito prosbami sme sa snažili pomôcť,“ spresnila Petra Volčková.

Spoločnosť Business Lease len nedávno pri príležitosti svojho 20. ročného fungovania na slovenskom trhu oznámila novú stratégiu – zmenila víziu, misiu a hodnoty spoločnosti. Z klasickej lízingovej spoločnosti sa stáva poskytovateľ komplexnej mobility a starostlivosti. Spoločnosť popri dlhodobom prenájme vozidiel formou operatívneho lízingu ponúka aj krátkodobý prenájom cez požičovňu Business Lease Slovakia, správu vozidiel, ponuku jazdených vozidiel po operatívnom lízingu, ale aj car sharingové platformy pre právnické aj fyzické osoby.

 

 

Nehlasované