Prihlásenie

Architekt Hála pokřtí v DEZZIGN pointu svou novou knihu o tvorbě interiérů

Brno, 20. 11. 2009 – Novou knihu Interiér – tvorba obytného prostoru pokřtí ve čtvrtek 26. listopadu v  prostorách nedávno otevřeného DEZZIGN pointu známý brněnský architekt Boris Hála. Kniha nabízí pestré množství informací a fotografií jak pro studenty architektury a tvorby interiérů, tak i pro všechny milovníky kvalitního bydlení.

Jednotlivé kapitoly knihy pomohou čtenářům již se samotným výběrem místa k bydlení, jeho funkčním uspořádáním či s volbou stavebních a zařizovacích prvků. Součástí publikace je rovněž kapitola o vztahu developera, architekta a interiérového designéra s klientem. Čtenář tak po jejím přečtení získá komplexní přehled teoretických i praktických informací o tvorbě kvalitního obytného prostoru. „Tato kniha není ani návodem, ani doporučením, co je zrovna v módě. Také se nedozvíme, že postupovat se musí jedině tak, jak praví moudrý teoretik, i když možné postupy obsahuje. Obsahem knihy je to, co by bylo dobré vědět, než začneme přemýšlet, jaké prostředí si interiérem svého obytného prostoru vytvoříme,“ popisuje publikaci Interiér – tvorba obytného prostoru její autor architekt Hála, který mj. přednáší v Ústavu nábytku, designu a bydlení na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně.


Součástí slavnostního večera bude i vyhlášení soutěže pro studenty designu. „Tématem soutěže je návrh nábytku či jeho doplňku, který by svou funkcí a účelem dokázal zvýšit komfort bydlení člověku se zdravotním handicapem. Jejím cílem pak je podpora studentů designu a zdravotnických škol, stejně jako snaha o zviditelnění jednoho ze sociálních témat interiérové tvorby,“ vysvětluje záměr soutěže Milan Vrbík z pořádající společnosti FINEZZA design. Hlavní program křtu začíná v DEZZIGN pointu na Vídeňské ulici v Brně v 18 hodin a svým vystoupením jej mj. zpestří dlouholetý přítel architekta Hály – zpěvák a kytarista Roman Venclovský.

###
O společnosti FINEZZA designSpolečnost FINEZZA design, která se zabývá tvorbou originálních designových interiérů, byla založena v roce 2009 jako propojení aktivit společností CR DESIGN LTD. a viewART s.r.o. Nabídku kvalitního italského designu tak doplňuje o servis v podobě individuálního přístupu jak k návrhům, tak i realizaci originálních interiérů. Více informací o společnosti naleznete na www.finezzadesign.cz.

Priemerné hodnotenie: 2 (1 vote)