Prihlásenie

MÝTO: registrácia sa dá stihnúť aj za niekoľko dní

MÝTO: registrácia sa dá stihnúť aj za niekoľko dní

BRATISLAVA (17. decembra 2009) – Registrácie do mýtneho systému pokračujú pomalým tempom. Do konca registrácie zostáva menej ako 14 dní, čo vyvoláva odôvodnenú obavu, či sa všetci stihnú zaregistrovať načas. Riešením je on-line registrácia cez internet. Spoločnosť W.A.G. minerálni paliva, a.s. ponúka registráciu cez www.eurowag.com. Registrácia je vybavená on-line ihneď potom, ako klient poskytne depozit. Jazdou bez registrácie riskujú dopravcovia vysoké pokuty.

Líder na trhu palivových kariet, spoločnosť W.A.G. minerálni paliva, a.s. ponúka vlastnú palivovú kartu EUROWAG. Tú už v Českej republike používajú tisícky spokojných klientov. Získa ju každý dopravca, ktorý na registráciu do mýtneho systému využije on-line formulár na www.eurowag.com.

„Registrácia prostredníctvom našej stránky www.eurowag.com je pohodlná a klient nemusí nikam chodiť“, vysvetľuje Pascal Guyot, riaditeľ pre obchodný rozvoj spoločnosti W.A.G. minerální paliva, a.s. Celá registrácie prebieha on-line cez internet. Klient zadá požadované údaje o spoločnosti, počty vozidiel, ktoré chce zaregistrovať. Priamo vo formulári si môže vybrať aj spôsob, kde mu bude doručená OBU jednotka. Potom príde klientovi zmluva prostredníctvom e-mailu. Klient ju podpíše a pošle poštou späť na EUROWAG spolu s depozitom. „Celý systém registrácie je tak možné skrátiť na niekoľko dní“, pripomína Pascal Guyot.

Mýto je možné platiť doma spôsobmi. Prvým je Pre pay, kedy dopravca platí vopred, ešte pred vjazdom na spoplatnené komunikácie. Tento spôsob sa podobá na systém, akým fungujú predplatené karty na telefonovanie. Výhodou tohto systému je to, že OBU jednotka sa jednoducho pripojí cez tzv. cigaretovú prípojku vo vozidle. Nevýhodou je neustále dobíjanie kreditu a s tým súvisiace množstvo administrácie a dlhých čakacích dobách na kontaktných miestach.
Druhým spôsobom je Post pay. Tento systém je podobný systému, akým fungujú kreditné karty. Dopravca platí za uplynulý mesiac podľa počtu odjazdených kilometrov. Karta EUROWAG ponúka bonitným klientom poskytnutia úverového rámca, ostatní musia zložiť depozit. Najväčšiu výhodou je to, že dopravca neriskuje, že sa po cestách pohybuje jeho vozidlo a nemá zaplatené mýto. „To, že za mýto sa platí na faktúru až po uplynutí mesiaca, umožňuje dopravcom plne sa venovať svojmu biznisu a nemusia myslieť na to, či majú dobitý kredit“, dodal na záver Pascal Guyot.

Doplňujúca informácia pre médiá:
W.A.G. minerální paliva, a.s. sú lídrom na trhu flotilových kariet, umožňujúcich pohodlné platenie mýta v piatich európskych krajinách. Spoločnosť tiež ponúka výhodné ceny pohonných hmôt v 13 európskych krajinách. Prevádzkuje tiež sieť expresných čerpacích staníc Tank&Go, na ktorých je možné samoobslužné tankovanie pohonných hmôt.
Bližšie informácie nájdete na www.eurowag.com
 

Priemerné hodnotenie: 4.5 (2 votes)
MÝTO: registrácia sa dá stihnúť aj za niekoľko dní
 
MÝTO: registrácia sa dá stihnúť aj za niekoľko dní