Prihlásenie

Hviezda X. plesu v opere priletela do Bratislavy

Hviezda X. plesu v opere priletela do Bratislavy

Už zajtra otvorí plesovú sezónu na slovensku

Bratislava, 8. január 2010 – Bratislava privítala dnes spevácku hviezdu svetového mena Lisu Stansfield. Dôvodom jej príchodu na Slovensko je prestížny Ples v opere, ktorého hostiteľom je spoločnosť Orange Slovensko. Lisa už túto sobotu rozozvučí gong v priestoroch historickej budovy divadla, aby tak otvorila nielen jubilejný desiaty Ples v opere, ale plesovú sezónu na celom Slovensku.

Britská speváčka typická krásnym soulovým hlasom zaodetým v popovom imidži rozozneje sálu historickej budovy Slovenského národného divadla svojimi nezabudnuteľnými hitmi presne v sobotu o polnoci. Predtým sa však zhostí čestnej úlohy a slávnostným úderom na gong otvorí Ples v opere. Túto rolu si už raz vyskúšala a to v roku 2004 na IV. plese v opere.

Už prvou vecou, ktorú si vo svojom živote pamätá je, ako jej mama upratovala na rytmy skupiny Supremes. Soul sa niesol celým jej detstvom. Keď usporadúvali jej rodičia v dome večierky s priateľmi, sedávala na schodoch fascinovaná krásnou melódiou a v puberte bola pre ňu tou najúžasnejšou hudba Barryho Whitea. Túžba spievať sa preto v nej zrodila úplne prirodzene a už v 14-tich vyhrala súťaž speváckych talentov. V roku 1983 vytvorila popovo-soulovú formáciu Blue Zone spolu s bývalými spolužiakmi Andym Morrisom a Ianom Devaney, ktorí neskôr stáli aj za jej sólovými úspechmi. Práve s nimi po prvý raz prerazila a to s hitom, ku ktorému sa v podstate dostala len náhodou - Stop this crazy thing. Tento úspech jej dodal sebavedomie na štart sólovej kariéry. Už s prvým singlom This is the right time sa dostala do rebríčka Top 20. Nasledoval hit All around the world, s ktorým obsadila v Británii prvú priečku a zároveň sa zviditeľnila aj v Spojených štátoch. Nasledovali prvé ocenenia: BRIT award za najlepšieho nováčika, Recording Artist of 1989 a ocenenie Ivor Novello. Nasledovali úspešné sólové albumy: Affection, Real Love, So Natural, Lisa Stansfield, Face Up, Biography, The Moment. Všetky sa stretli s veľmi pozitívnym ohlasom a mnohé piesne boli dokonca ocenené prestížnymi oceneniami, vrátane ďalšej BRIT award.

Vystúpenie svetovej divy bude čerešničkou na torte. X. ples v opere však privíta aj inú hviezdu svetového mena - tenoristu mexického pôvodu Ramóna Vargasa. Ten prednesie nielen opernú áriu, ktorá je už tradične súčasťou otváracieho ceremoniálu Plesu v opere, ale zaspieva si aj duet s Miroslavom Dvorským. Najprestížnejší slovenský bál, ktorý sa bude konať už zajtra, prinesie to najlepšie z deviatich ročníkov. Hostia sa môžu tešiť medzi inými na Mira Žbirku, Elán, Davida Kollera s kapelou, Cigánskych diablov, Sisu Sklovsku a na jedno narodeninové hudobné prekvapenie.

Priemerné hodnotenie: 1 (1 vote)
Hviezda X. plesu v opere priletela do Bratislavy
 
Hviezda X. plesu v opere priletela do Bratislavy