Prihlásenie

Pozvánka na TK: Nové ciele v liečbe hypertenzie

19.02.2010 - 14:35

 

24. februára 2010 (streda) o 12,00 hod.

v priestoroch reštaurácie ALIZÉ (Club), Hurbanovo námestie 6, Bratislava

 Vážená pani redaktorka, vážený pán redaktor,

každý druhý človek na Slovensku zomiera na srdcovo-cievne ochorenia. Z údajov Svetovej zdravotníckej organizácie vyplýva, že na Slovensku na tieto choroby ročne zomrie 508 ľudí na 100 000 obyvateľov. Horšie sú na tom z Európskej únie iba Rumunsko a Bulharsko. Problematika kardiovaskulárnych ochorení je nielen významný medicínsky ale aj sociálny a ekonomický problém. Napriek tomu sa prevencia tohto ochorenia za ostatné roky takmer vôbec nezlepšuje.

Najnovšie výskumy hovoria o tom, že je to aj z dôvodu, že doterajšie spôsoby liečby nesledovali vždy ten správny cieľ. Pri kardiovaskulárnom riziku nejde len o znižovanie krvného tlaku, väčšina hypertonických pacientov potrebuje zároveň orgánovo-špecifickú ochranu pred kardiovaskulárnymi  príhodami.

Pozývame Vás preto na stretnutie s poprednými odborníkmi na kardiovaskulárne ochorenia, ktorí predstavia najnovšie ciele v liečbe hypertenzie. Po tlačovej konferencii Vám ponúkame možnosť individuálnych rozhovorov s prednášajúcimi:

·        MUDr. Štefan Farský – predseda pacientskej organizácie Liga proti hypertenzii

·        Prof. MUDr. Ján Murín CSc., FESC. – člen výboru Slovenskej kardiologickej spoločnosti

·        Doc. MUDr. Gabriel Kamenský, CSc., FESC. – hlavný odborník Ministerstva zdravotníctva SR pre kardiológiu

 * Na podujatí bude možnosť nechať sa vyšetriť skríningovým testom na kardiovaskulárne riziko a predstavíme aj bezplatný vzdelávací program pre pacientov s informáciami o hypertenzii a kardiovaskulárnom riziku pre širokú verejnosť.

 

 

Na stretnutie s Vami  sa teší

Miroslava SmítalováSEESAME

R.S.V.P. a viac informácií: 02/4342 2978; 0907 726 211, email: smitalova@seesame.com   

Priemerné hodnotenie: 3 (1 vote)