Prihlásenie

GEFCO newsletter Február 2010

Výsledky skupiny GEFCO v roku 2009: prevádzkový zisk tvoril 3,5 % obratu

Následkom krízy GEFCO zaznamenalo v roku 2009 obrat vo výške 2 888 mil. € pričom v roku 2008 to bolo 3 536 mil. €. Prevádzkový zisk však zostal stabilný. V roku 2009 predstavoval 102 miliónov €, co zodpovedá 3,5 % obratu v porovnaní s 3,6 % v roku 2008.

GEFCO Velká Británia získalo ocenenie „Najlepšia logistická spoločnosť pre priemyselné podniky“ od asociácie „British International Freight Association“

GEFCO Velká Británia získalo v kategórii európskej logistiky „Cena za dopravné služby“ ocenenie „Najlepšia logistická spoločnosť pre priemyselné podniky“. Ocenenia, ktoré udeľuje „British International Freight Association“ (Britská asociácia medzinárodnej nákladnej prepravy), sú hodnotením výkonnosti logistických služieb a dodávateľského reťazca. GEFCO získalo toto prestížne ocenenie za svoje jedinečné know-how v logistike zameranej na motocykle.

GEFCO Baltic: rok 2010 v znamení rozvoja

GEFCO Baltic sa už druhý rok zameriava na rozvoj obchodných služieb, najmä v oblasti Overland (zberná služba, dokládková a celokamiónová preprava). Pobočka zabezpečuje trikrát do týždňa distribúciu náhradných dielov spoločnosti Škoda z Českej republiky ku koncesionárom v rámci troch pobaltských krajín, ako aj pre dovozcov značky Citroën a Peugeot vo Fínsku (dvakrát do týždna z mesta Vesoul do Helsiniek). GEFCO Baltic zabezpečuje aj lodnú prepravu odevov medzi Milánom a Moskvou pre talianske spoločnosti Miroglio a Promoda. „Vďaka tomuto úspechu plánujeme zaviesť raz týždenne linku zbernej služby medzi Milánom a Rigou v Lotyšsku“, uviedol William Le Clere. Okrem toho spoločnosť GEFCO plánuje v najbližšej dobe otvoriť prevádzku v Litve ako aj spustiť námornú prepravu kontajnerov medzi prístavom v Rige a Čínou.

GEFCO Španielsko rozširuje svoju ponuku o leteckú prepravu medzi Čínou a Španielskom

Podpísanie dohody s leteckou spoločnosťou Air China umožnilo spoločnosti GEFCO znížiť dodacie lehoty pri leteckej preprave medzi jej čínskymi a španielskymi pobočkami na maximálne 5 dní. GEFCO Španielsko tak bude môcť zvýšiť objem dodávok z Číny, v rámci čoho sú naplánované zo šanghajského letiska dva lety za týžden. GEFCO svojim zákazníkom ponúka služby na mieru, vrátane služby „z terminálu na terminál“.
Po otvorení čínskej pobočky a skladov v mestách Šanghaj, Tianjin, Qingdao, Wuhan a Guangzhou v roku 2008 je toto priblíženie sa k čínskemu trhu jeden z kľúčových krokov pri expanzii spoločnosti GEFCO do východnej Ázie.

GEFCO Portugalsko otvára logistickú prevádzku v Mangualde

Platforma v Mangualde, s rozlohou 4 500 m², bude zabezpečovať logistické aktivity pre závod PSA Peugeot Citroën. Táto prevádzka bude zameraná na poskytovanie logistických služieb výlučne pre priemysel, od príjmu cez skladovanie až po distribúciu.

Nehlasované