Prihlásenie

Spoločnosť Samsung predstavuje nový kompaktný ultra-širokouhlý mega-zoom fotoaparát

Spoločnosť Samsung predstavuje nový kompaktný ultra-širokouhlý mega-zoom fotoaparát

Model WB550 ponúka možnosť záznamu statických záberov v rozlíšení až 12 megapixlov a disponuje výnimočným objektívom Schneider s 10x optickým zoom a minimálnou ohniskovou vzdialenosťou len 24 mm

Soul, Kórea– 23. február 2009 – Spoločnosť Samsung Digital ImagingCo., Ltd. predstavila 12-megapixlový fotoaparát WB550, ktorý je v poradí druhým „high zoom“ fotoaparátom spoločnosti. Model WB550, ktorý je nástupcom modelu WB500, vlajkovej lode predstavenej širokej verejnosti na podujatí CES 2009, poskytuje spotrebiteľovi jeden z najvýkonnejších objektívov dostupných v kompaktných fotoaparátoch. Objektív Schneider s minimálnou ohniskovou vzdialenosťou iba 24 mm mimoriadne vhodnou na zhotovovanie širokouhlých záberov disponuje skutočne výkonným, 10x optickým zoomom. Vďaka skĺbeniu schopnosti tvorby takéhoto širokouhlého záberu, ako aj telefoto priblíženia v spojení s nepreberným množstvom funkcií, je model WB550 predurčený na to, aby vystúpil z tieňa bežných fotoaparátov a upútal pozornosť spotrebiteľov, hľadajúcich skutočne plnohodnotný kompaktný digitálny fotoaparát.

Rovnako ako jeho predchodca WB500 poskytuje aj model WB550 vo svojom kompaktnom tele možnosť tvorby videozáznamu vo vysokom HD rozlíšení. Užívateľ môže zaznamenávať video v rozlíšení až 720p a využiť pri tom plný potenciál veľkého 10x optického zoomu. Spoločnosť Samsung do tohto kompaktu navyše implementovala možnosť záznamu v kompresnom formáte H.264. Vďaka tomuto formátu je možné zaznamenať tri až päťkrát viac HD video záznamu, ako je tomu pri zázname v štandarde MJPEG. Model WB550 taktiež poskytuje možnosť priameho HDMI pripojenia k akémukoľvek HD TV prijímaču bez nutnosti použitia dokovacej stanice. Prehliadanie fotografií alebo video záznamov v HD rozlíšení je tak podstatne jednoduchšie a oveľa pohodlnejšie.

Skúsení fotografickí nadšenci, ako aj začínajúci foto nadšenci si môžu byť istí, že precízny objektív modelu WB550 dodá nimi zhotovovaným fotografiám a video záznamom naozaj výnimočnú kvalitu. Fotoaparát je ideálnym spoločníkom pre každého cestovateľa, športového priaznivca, zaneprázdneného rodiča alebo teenagera. Ultra širokouhlý 24 mm objektív Schneider modelu WB550 poskytuje užívateľom možnosť zachytiť na jeden záber podstatne viac zo snímanej scény a dláždi tak cestu k väčšej kreativite a flexibilite tvorby záberov. 10x optický zoom je naopak kľúčovým nástrojom pre zachytávanie značne vzdialených objektov. Ohnisková vzdialenosť 24 mm - 240 mm (35 mm ekvivalent), ktorou model WB550 disponuje, je dôležitá pre všetkých tých, ktorí nikdy nevedia, aký typ scény budú v nasledujúcej chvíli fotiť.

Pre zvýšenie stabilizácie a dosiahnutie ostrých obrázkov za akýchkoľvek okolností, najmä však pri využití maximálneho zoomu fotoaparátu, využila spoločnosť Samsung v tomto modeli ako optickú, tak aj digitálnu stabilizáciu obrazu. Užívateľ môže v prípade dobrých svetelných podmienok použiť čisto optickú stabilizáciu, aby tak eliminoval chvenie ruky, alebo si zvolí duálny systém stabilizácie obrazu a spojí tak výhody optickej a digitálnej stabilizácie. Dvojitý systém stabilizácie obrazu je ideálny v prípade fotografovania v slabo osvetlených priestoroch, kde je využitie blesku nežiaduce.

Zadnej strane modelu WB550 dominuje široký, výborne čitateľný trojpalcový LCD displej ponúkajúci rozlíšenie 230 000 pixlov. Vysokovýkonný displej modelu WB550 dodáva užívateľom možnosť jednoduchšie komponovať ich zábery, ale aj pohodlne prehliadať obrazové a video záznamy za akýchkoľvek svetelných podmienok, dokonca aj na priamom slnečnom svetle.

Model WB550 je vybavený množstvom intuitívnych automatických nastavení a zvyšuje tak schopnosti užívateľa vytvárať digitálne fotografie výnimočnej obrazovej kvality. Medzi automatickými nastaveniami režimu fotografovania nechýbajú funkcie ako detekcia tváre (Face Detection), rozpoznanie úsmevu (Smile Shot), eliminácia žmurkania (Blink Detection) a funkcia vylepšenia portrétneho záberu miernym retušovaním (Beauty Shot):

  • Technológia Face Detection je navrhnutá tak, aby poskytla užívateľom možnosť zhotoviť kvalitnejšie fotografie tvárí, najmä pri tvorbe portrétov alebo pri záberoch skupiniek ľudí, či už rodinných príslušníkov, alebo priateľov. Technológia vstavaná do modelu WB550 dokáže rozlíšiť až desať tvárí a automaticky nastaviť zaostrenie a expozičný čas na vytvorenie čo najlepšej kompozície a kvality záberu.

  • Funkcia Smile Shot automaticky spustí fotoaparát a zhotoví záber jedine v prípade, ak fotoaparát rozpozná v kompozícii usmievajúcu sa tvár.

  • Funkcia Blink Detection automaticky zhotoví v rýchlom slede tri po sebe idúce zábery v prípade, ak fotoaparát rozpozná, že mal niekto z fotografovaných na zábere zatvorené oči – je to užitočná pomôcka, pretože niekedy je pomerne zložité zistiť túto skutočnosť na LCD displeji.

  • Ďalšou z unikátnych funkcií modelu WB550 je funkcia Beauty Shot, ktorá automaticky zosvetľuje a dokonca vylepšuje tón pleti, ako aj retušuje drobné chybičky krásy na pokožke.

„S rastúcou popularitou a dôležitosťou digitálnej fotografie je pre spoločnosť Samsung nevyhnutné pokračovať vo vývoji výkonnejších riešení tvorby digitálneho záznamu, ktoré by boli vhodné pre čo najširšiu rodinu záujemcov o fotografiu,“ povedal ChoongHyun Hwang, viceprezident oddelenia pre marketingovú stratégiu divízie Samsung Digital Imaging Company. „V prípade modelu WB550 sme brali do úvahy potreby užívateľov mať po ruke väčší zoom a zároveň širokouhlý objektív, ako aj praktickosť tvorby video záznamu vo vysokom rozlíšení, najmä keď vezmeme do úvahy, ako v súčasnosti HD rozlíšenie tejto oblasti trhu dominuje. Tieto užitočné a každým oceňované funkcie, spolu s množstvom pohodlne voliteľných špičkových automatických režimov tvorby záznamu, posúvajú model WB550 do svojej vlastnej kategórie,“ dodal.

Model WB550 sa pýši novou funkciou Smart Auto od spoločnosti Samsung, ktorá umožňuje snímať zábery opäť o čosi jednoduchšie. Keď je táto funkcia zapnutá, automaticky sa na základe svetelných podmienok zvolí jeden z 11 scénických režimov tak, aby bol výsledný záber čo najdokonalejší. Funkcia Smart Auto v modeli WB550 napríklad automaticky nastaví fotoaparát do režimu širokouhlého záberu v prípade, ak užívateľ sníma vzdialené majestátne pohorie, a naopak, ak sa následne fotograf rozhodne snímať portrét, fotoaparát sa automaticky nastaví do režimu pre portrét. Užívateľ tak nemusí nijakým manuálnym spôsobom zasahovať do nastavení fotoaparátu.

Okrem funkcie Smart Auto disponuje fotoaparát WB550 aj funkciou Smart Album vyvinutou spoločnosťou Samsung. Smart Album je užitočný nástroj, pomocou ktorého môže užívateľ rýchlo vyhľadať želaný záber, ktorý je uložený na pamäťovej karte. Funkcia Smart Album automaticky organizuje digitálne zábery a užívateľom umožňuje vyhľadávať zábery na základe času, kedy boli zhotovené, typu súboru (statické zábery, video alebo audio záznamy) alebo farebného tónu záberu.

Model WB550 je dostupný v čiernej alebo striebornej farebnej variácii so strieborným lemovaním a jeho rozmery sú 105 mm x 61,4 mm x 37,2 mm.Fotoaparát bude predstavený na podujatí PMA09 Digital Imaging Conference v Las Vegas v americkom štáte Nevada.

 

Technické údaje

WB550

Rozlíšenie

12,0 megapixlov

Optický zoom

10x optický zoom / objektív Schneider

Veľkosť LCD displeja

3,0” TFT-LCD (230 000 pixlov)

Objektív

Schneider f = 4,2 - 42 mm (35 mm ekvivalent: 24 - 240 mm)

Režim video záznamu

HD rozlíšenie 720P

Rozmery

105 x 61,4 x 37,2 mm

Špeciálne vlastnosti a funkcie

- 24 mm ultra širokouhlý objektív Schneider
- 10x optický zoom
- HD video záznam s rozlíšením 720p video s možnosťou pripojenia cez HDMI
- Dvojitá stabilizácia obrazu (optická + digitálna)
- Funkcie Smart Auto / Smart Album
- Funkcie Face Detection / Smile Shot / Blink Detection
Self Portrait / Beauty Shot / Red-eye Fix
- Popis jednotlivých funkcií, voľba štýlu tvorby fotografií

* Právo na zmeny vyhradené.

Model Samsung WB550 bude na trhu dostupný od marca 2009.

 

Spoločnosť Samsung Electronics

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. je globálny líder trhu v oblasti polovodičov, telekomunikácií, digitálnych médií a digitálnych konvergentných technológií. Materská spoločnosť zaznamenala v roku 2007 celkové tržby vo výške 105 mld. amerických dolárov. Spoločnosť zamestnáva približne 150 000 ľudí vo viac ako 134 pobočkách v 62 krajinách celého sveta a pozostáva z 2 hlavných obchodných divízií: Digital Media & Communications a Device Solutions. Spoločnosť Samsung Electronics je v súčasnosti považovaná za jednu z najrýchlejšie rastúcich svetových značiek a je lídrom na trhu digitálnych televíznych prijímačov, pamäťových čipov, mobilných telefónov a TFT-LCD displejov. Za účelom získania ďalších informácií navštívte stránku www.samsung.com.

V prípade záujmu o ďalšie tlačové informácie kontaktujte, prosím:
OMNIPUBLIC, s. r. o., Tomáš Kočí, tel.: 0903/430 164, e-mail: tkoci@omnipublic.sk

Priemerné hodnotenie: 5 (1 vote)