Prihlásenie

Realitná kríza motivuje investorov šetriť a prichádzať s novými riešeniami

Realitná kríza motivuje investorov šetriť a prichádzať s novými riešeniami

Realitná kríza motivuje investorov šetriť a prichádzať s novými riešeniami

Realitná kríza motivuje investorov šetriť a prichádzať s novými riešeniami. Novinkou na trhu s nehnuteľnosťami je služba Virtuálna Výstavba. Vďaka reálnemu 3D modelu stavby investor ušetrí až 10 % z jej celkových nákladov a odhalí možné slabiny projektu. Služba, ktorú na Slovensku začína ponúkať jeden z lídrov trhu RE/MAX, je už úspešne využívaná vo viacerých krajinách s rozvinutejším realitným trhom.  

Virtuálna Výstavba, ktorú na Slovensku poskytuje RE/MAX, je ďalším benefitom, ktorý ponúkame veľkým komerčným spoločnostiam podnikajúcim v oblasti stavebného developmentu. Spolupráca so širokou sieťou developerov získa týmto nový rozmer a poskytne im možnosť zefektívnenia výstavby, čo je v čase finančnej krízy pre mnohých prioritou. Optimalizácia stavebných nákladov umožní adekvátne zníženie konečných cien novostavieb. Naši klienti si môžu byť  istí, že s nami stavili na silného a stabilného partnera. Partnera, ktorý sa stará o to, aby ich nehnuteľnosti boli kvalitnejšie a lacnejšie,“ predstavil výhody Virtuálnej Výstavby  Richard Churý, riaditeľ RE/MAX Slovakia. 

Pomocou Virtuálnej Výstavby je možné postaviť 3D objekt stavby presne tak, ako sa realizuje v skutočnosti. Detailné spracovanie zahŕňa všetky profesijné zložky ako sú statika, architektúra, strojné  zariadenia a elektroinštalácie. Takto je možné odhaliť všetky nezrovnalosti a protiklady v projektovej dokumentácii a odstrániť nájdené chyby. Získaný virtuálny 3D model obsahuje presné množstvá potrebných stavebných materiálov, na základe ktorých je možné vytvoriť výkaz-výmer. Výsledkom spracovania je úspora až 10 % z celkových nákladov stavby.

„Služba Virtuálna Výstavba prakticky eliminuje nutnosť vytvárania objemných finančných rezerv pri rozpočtovaní stavieb, čím výrazne mení zabehané praktiky v stavebníctve. Odstraňuje v predstihu všetky protiklady a problémy, ktoré sa spravidla objavujú až pri realizácii stavby a poskytuje maximálne presný množstvový výkaz-výmer. Zároveň sprístupňuje investorom, developerom a generálnym dodávateľom vitálne dôležité informácie o projekte v nevídaných detailoch. Ide o veľmi silný nástroj riadenia efektívnosti, využitím ktorého ušetria klienti v priemere 6 až 10 % z celkových nákladov stavby. Naše referencie sú toho dôkazom,“ uvádza Peter Král, riaditeľ 4D Construction. 

RE/MAX ako líder na trhu nehnuteľností aj tentokrát prichádza s novým trendom. Virtuálna Výstavba bude znamenať významný posun v spolupráci s developermi a zároveň v službách pre zákazníka. RE/MAX bude s touto exkluzívnou službou správnym partnerom veľkých developerských projektov, čo potvrdzujú aj spokojní partneri v zahraničí: TriGranit, Vinci, ORCO, Skanska alebo Strabag.

RE/MAX je jednou z najväčších franšízingových sietí realitných kancelárií na svete. RE/MAX bol založený v roku 1973 v Spojených štátoch amerických a od tej doby sa úspešne rozšíril do 67 krajín sveta. V súčasnosti pôsobí celosvetovo prostredníctvom viac ako 7 000 franšízingových kancelárií a 120 000 maklérov. V roku 1995 bol založený RE/MAX Europe, ktorý je najrýchlejšie sa rozvíjajúcou sieťou. V Slovenskej republike pôsobí RE/MAX od začiatku roku 2006 a má tu vyše 50 franšízingových kancelárií a viac ako 400 realitných maklérov.

Priemerné hodnotenie: 4 (1 vote)