Prihlásenie

Roca na 50. veľtrhu ISH vo Frankfurte

Roca na 50. veľtrhu ISH vo Frankfurte predstavuje inovácie
a dizajn s dôrazom na dlhú životnosť

Roca, svetový líder v oblasti vybavenia kúpeľní, určuje trendy v dizajne a na práve otvorenom medzinárodnom veľtrhu ISH prezentuje svoje najnovšie prelomové projekty.
 

Vo Frankfurte otvorili 10. marca 50. ročník medzinárodného veľtrhu ISH, ktorý je jednou z hlavných tohtoročných udalostí v oblasti vybavenia kúpeľní. Roca sa na veľtrhu predstavuje s úchvatnou expozíciou, znázorňujúcou globálnu víziu budúcich kúpeľní tejto značky, zameranou na dizajn a dlhú životnosť.
Firma Roca ako popredný výrobca a predajca kúpeľňových výrobkov navrhla avantgardnú kúpeľňu, vyjadrujúcu základné princípy filozofie tejto značky: životnú pohodu v každodennom zhone, inovácie, ktoré ponúkajú úplne nové možnosti využitia kúpeľne, a v neposlednom rade – vďaka kreativite návrhárov pri vytváraní produktov s neobmedzenou životnosťou – aj prínos pre ochranu životného prostredia.
Roca sa na ISH prezentuje ako globálna značka, schopná prispôsobovať svoje výrobky potrebám všetkých zákazníkov. Podľa slov zástupcov spoločnosti „ide o kľúčový okamih v histórii značky Roca. Veľa rokov sme sa dosť zameriavali na výrobok samotný, stavali sme na základných vlastnostiach, ako sú dizajn a kvalita. Výsledkom boli kvalitné produkty, vytvorené  celosvetovo uznávanými architektmi a návrhármi. Ale domnievame sa, že ako lídri v odbore musíme ísť ešte ďalej a svoje postavenie potvrdiť.“
Návštevníci veľtrhu ISH si budú môcť prezrieť expozíciu Roca, rozdelenú do troch oblastí: Feel Good (prenesene: Dobrý pocit) odráža dôraz, ktorý Roca kladie na pohodu, prinášanú novými produktmi, navrhnutými pre rok 2009. Patrí sem kolekcia Meridian, ktorú charakterizuje slogan Universal Solutions For All Needs (Univerzálne riešenie pre všetky potreby). Návštevníci si budú môcť všimnúť exkluzívnu modulárnu kúpeľňu BCN, ktorá vzišla zo spolupráce so slávnym architektom Carlosom Ferraterom. Táto časť expozície odráža snahu firmy Roca o avantgardu – práve v nej návštevníci uvidia i novátorskú kolekciu Khroma.
Druhú časť tvorí priestor Roca Loves the Planet (Roca miluje planétu), ktorý odráža snahu  o produkty s nekonečnou životnosťou a dôraz na šetrenie vodou, čo je typické pre všetky kolekcie tejto značky. Na tomto mieste je vystavené dielo Waterdrop od Héctora Serrana, ktoré vynikajúcim spôsobom skladá poctu vode, bez premrhania čo i len kvapky tohto živlu.
Tretia oblasť, označovaná ako What’s Next? (Čo bude nabudúce?), prezentuje vedúce postavenie firmy Roca ako globálnej značky, pôsobiacej v 135 krajinách sveta, vrátane  televíznej reklamy, zahrňujúcej jej vývoj a neustály rozvoj.
 
Roca sa už od počiatku svojej existencie zasadzuje za kvalitný dizajn a inováciu. Záujemcom o vybavenie kúpeľní ponúka jedinečné skúsenosti a nastoľuje trendy v krajinách celého sveta. Globálne postavenie značky Roca je výsledkom nepretržitej práce v troch konkrétnych oblastiach: predaj prelomových produktov, umožňujúcich každému jedincovi vytvoriť si úplne osobitú kúpeľňu, naplnenú emóciami; prebiehajúci prieskum, vďaka ktorému je možné ponúknuť najlepšie riešenie, spĺňajúce všetky požiadavky obyvateľov našej planéty a výrobky, chrániace životné prostredie, napomáhajúce znižovaniu spotreby vody i energií; neustály rozvoj značky Roca pri riešení nových výziev, ktoré definujú kúpeľňu budúcnosti.
Prezentácia značky Roca na veľtrhu ISH 2009 sa zameriava na hlavné témy, ktoré definujú interiér kúpeľne budúcnosti: spojenie skúseností a riešení, zameraných na životnú pohodu, vodu ako neoddeliteľnú súčasť nášho života a obmedzený prírodný zdroj, a tiež skúseností zo života v globálne prepojenom svete.
O spoločnosti Roca
Roca je popredným svetovým výrobcom a predajcom sanitárnej keramiky, nastoľujúcim štandardy a nové trendy v oblasti dizajnu. Spoločnosť, pôsobiaca vo viac ako 135 krajinách sveta, sa pevne zasadzuje o moderné technológie, dizajn a inovácie. Výsledkom tejto práce sú väzby s najvýznamnejšími architektmi (Moneo, Chipperfield, Herzog & De Meuron), návrhármi interiérov a dizajnovými štúdiami (Benedito Design, Giugiaro, Schmidt & Lackner). Roca venuje neutíchajúcu pozornosť ochrane životného prostredia, čo dokazuje i dizajn a neustály vývoj trvale udržateľných výrobkov, kam patria ekologické zariadenia na úsporu energií a vody.
Roca taktiež iniciovala aktivity, zamerané na podporu mladých talentov, ako napr. medzinárodnú súťaž v dizajne Jump the Gap, ktorá podporuje nové talenty budúcnosti a víťazovi súťaže ponúka možnosť získať medzinárodný ohlas. Rozhodnutie poroty bude oznámené tento rok v septembri na londýnskom veľtrhu 100% Design.
www.roca.cz
http://presskit.jika.eu

 

Nehlasované
Roca na 50. veľtrhu ISH vo Frankfurte
 
Roca na 50. veľtrhu ISH vo Frankfurte
 
Roca na 50. veľtrhu ISH vo Frankfurte