Prihlásenie

Imation uviedol nové SSD disky s jednoduchou inštaláciou

Imation uviedol nové SSD disky s jednoduchou inštaláciou

Amsterdam, 1. apríla 2009 – Spoločnosť Imation dnes uviedla na trh nové modely výkonných a ultratenkých diskov typu solid-state drive (SSD). Spolu s novými modelmi výrobca dodáva aj súpravy, ktoré používateľom uľahčia prechod od klasických pevných diskov na novú technológiu SSD.

Spoločnosť Imation nové SSD uviedla ako odpoveď na rastúci dopyt po odolných a energeticky úsporných dátových jednotkách. Zároveň ide o prvé „SSD-čka“, ktoré spoločnosť vyvinula vo vlastných laboratóriách.

Nové SSD od Imation sú určené pre firemných aj individuálnych zákazníkov a poskytujú vyššiu odolnosť voči statickej elektrine i pádu. Aktuálne modely sú dostupné v 2,5- alebo 3,5-palcovej konfigurácii s kapacitou od 32 do 128 GB; modely s kapacitou 256 a 512 GB budú uvedené v priebehu roka 2009.

Imation SSD triedy M
Modely triedy M sú ideálne pre používateľov osobných počítačov a notebookov, ktorí vyžadujú rýchle, úsporné a odolné disky pre použitie doma, v kancelárii a najmä v teréne. SSD triedy M sú postavené na technológii multi-level cells (MLC), ktorá poskytuje až dvojnásobnú kapacitu na jednom čipe (pozri na druhej strane).

Imation SSD triedy S
Pre firemných zákazníkov sú určené špičkové modely triedy S. Rýchlejší sekvenčný zápis a celkový vysoký výkon, ktoré tieto SSD prinášajú, nájde využitie najmä vo webových serveroch a diskových poliach. SSD tejto triedy využívajú nákladnejšiu technológiu single-level cells (SLC), ktorá však okrem vyššej rýchlosti zápisu a čítania poskytuje aj dlhšiu životnosť (pozri na druhej strane).

Súpravy pre upgrade
Používateľom uľahčia prechod od tradičných pevných diskov na novú technológiu SSD špeciálne súpravy, ktoré obsahujú:

  • jednotku Imation SSD
  • kábel USB-SATA alebo SATA
  • napájací kábel a adaptér
  • softvér Acronis True Image HD na migráciu operačného systému, programov a dát z existujúceho pevného disku na nové SSD
  • jednoduchý manuál

 

Viac o SSD
SSD je zariadenie pre ukladanie dát s využitím statickej pamäte. SSD jednotky nemajú žiadny motor ani pohyblivé časti a poskytujú viacero výhod oproti tradičným pevným diskom: sú rýchlejšie, robustnejšie a spoľahlivejšie, produkujú menej tepla, sú tiché, poskytujú dlhšiu životnosť a vyššiu odolnosť proti nárazom.

Viac o SLC a MLC
U SSD diskov existujú dva spôsoby záznamu: single-level cells (SLC) a multi-level cells (SLC). Jednoduchšia avšak nákladnejšia technológia SLC zapisuje do každej bunky (cell) iba jeden bit – teda buď hodnotu „1“ pre prázdnu bunku, alebo „0“ pre zapísanú. S cieľom znížiť cenu SSD diskov prišli vývojári so zložitejšou technológiou MLC, ktorá kapacitu každého čipu zdvojnásobuje. Technológia MLC totiž umožňuje uložiť do jednej bunky informáciu až štyrmi spôsobmi: „11“ pre prázdnu bunku, „01“ pre tretinový zápis, „10“ pre dvojtretinový zápis a „00“ pre plný zápis. Technológia MLC má jasnú výhodu v hustote zápisu a nižších výrobných nákladoch na megabyte kapacity, avšak zložitosť MLC čipov si vyžaduje dôslednejšiu kontrolu chýb. Rozšírená kontrola detekcie a opravy chýb tak zhltne časť úložnej kapacity, ktorú MLC získa. SSD postavené na technológii MLC sú tiež podstatne pomalšie: jednoduchšie SLC čipy dokážu zapisovať až trikrát rýchlejšie a čítať až o 40 % rýchlejšie ako MLC čipy. Testy odolnosti tiež ukazujú, že SLC čipy sú spoľahlivejšie. V počte záznamových cyklov jednoznačne vedú SLC čipy schopné opakovane čítať a zapisovať približne 100 000-krát, teda asi desaťnásobok toho, čo zvládnu MLC čipy. Vyššie nároky na rýchlosť čítania a zápisu a počet cyklov (napr. pri použití technológie Windows Vista ReadyBoost) však viedli k vývoju dvojkanálových MLC čipov (dual-channel MLC), ktoré sú výrazne rýchlejšie ako obyčajné MLC čipy a dosahujú rýchlosť porovnateľnú s SLC čipmi.

Ceny a dostupnosť
Uvedené modely budú na Slovensku dostupné cez sieť autorizovaných distribútorov Imation, maloobchodné a veľkoobchodné siete, a online predajcov. Odporúčané maloobchodné ceny bez DPH pre slovenský trh v závislosti od kapacity sú nasledovné:

  • Imation SSD triedy M 32–128 GB: 102–318 €
  • Imation SSD triedy M 64–128 GB súprava pre upgrade: 186–330 €
  • Imation SSD triedy S 32–128 GB: 440–1 500 €
  • Imation SSD triedy S 64–128 GB súprava pre upgrade: 864–1 512 €

Viac informácií o týchto modeloch a ďalších produktoch Imation nájdete na stránke www.imation.eu.

Odkazy na fotografie vo vysokom rozlíšení
Fotografie všetkých produktov nájdete na stránke http://images.imation.eu

Profil spoločnosti Imation Corp.
Spoločnosť Imation je svetovým lídrom v oblasti vývoja a predaja značkových produktov, ktoré umožňujú jej zákazníkom zachytávať, uchovávať a užívať si digitálny obsah. Široké portfólio digitálnych záznamových produktov, audio a video elektroniky a príslušenstva si nachádza svojich zákazníkov prostredníctvom rozsiahlej globálnej distribučnej siete. Cieľmi spoločnosti sú silné postavenie medzi komerčnými klientmi i koncovými spotrebiteľmi, pokračujúci dlhodobý rast, ako aj tvorba zisku napĺňajúca očakávania jej akcionárov. Do globálneho portfólia značiek spoločnosti Imation Corp. patria okrem Imation aj značky Memorex, významný hráč v oblasti spotrebnej elektroniky známy svojím sloganom „Is it live or is it Memorex?“ („Ide to naživo alebo z Memorex?“), a XtremeMac, výrobca príslušenstva pre prehrávače Apple iPod a mobilné telefóny Apple iPhone. Imation je zároveň exkluzívnym držiteľom licencie značky TDK Life on Record, jedného z popredných svetových výrobcov záznamových médií. Ďalšie informácie o spoločnosti Imation a jej značkách nájdete na stránke www.imation.eu.

Kontakt pre médiá
Peter Jančárik, SEESAME Communication Experts
e-mail: jancarik@seesame.com
tel.: +421 2 4342 2978
 

Nehlasované