Prihlásenie

Parker Hannifin zjednotí svoje české akvizície pod jednu strechu

Parker Hannifin zjednotí svoje české akvizície pod jednu strechu

Klecany, 31. marca 2009 – Skupina Parker Hannifin zlúči svoje české akvizície, firmy Rectus Tema a dh group. Spoločnosť Parker Hannifin s. r. o. oznámila, že s platnosťou od 1. apríla 2009 bude v rámci Českej republiky vystupovať pod novým menom – Parker Hannifin Czech Republic s.r.o. Globálny líder v odbore technológií riadenia pohybu chce týmto krokom upevniť svoju pozíciu na českom trhu a ohlasuje ambíciu rozšíriť portfólio svojich služieb a ponúknuť všetkým svojim partnerom komplexné systémové riešenia pod jednou strechou.

Po novom Parker Hannifin Czech Republic prichádza s kompletným servisom v štyroch kľúčových segmentoch: v hydraulike, pneumatike, filtrácii a chladení. „Spojili sme sa, aby sme spoločne dokázali nájsť najlepšie riešenie rýchlejšie a jednoduchšie. Povedal by som to takto – jedna je v tomto prípade viac než tri. Vďaka spojeniu môžeme prichádzať za našimi zákazníkmi s lepšími službami a ich dostupnosťou, s rozsiahlejším sortimentom, komplexnejšou ponukou, vyššou flexibilitou, kratšími dodacími lehotami a špičkovým servisom. To je našou prioritou a teraz to vieme našim klientom ponúkať každý deň,“ komentuje zlúčenie spoločností Michal Grundfest, generálny riaditeľ Parker Hannifin pre strednú a východnú Európu. „To, čo sme včera dokázali ako Parker Hannifin, dh group alebo Rectus Tema, dnes využijeme spoločne – pre lepšie služby a spoluprácu s našimi partnermi,“ dodáva.

Najdôležitejším prínosom zlúčenia všetkých troch spoločností bude možnosť systémového prístupu k požiadavkám zákazníkov spoločnosti Parker Hannifin Czech Republic. Firma bude schopná postupovať pri jednotlivých aplikáciách komplexne – od vzniku návrhu a projektu, cez výrobu systémov, implementáciu priamo u zákazníka až po následný servis.

Prepojenie troch firiem tento prístup umožní. Bývalá dh group sa do novej spoločnosti začlení pod divíziu Filtrácia, firma Rectus Tema sa stane súčasťou divízie Tekutinových prípojok. Spoločnosť Parker Hannifin Czech Republic bude i v budúcnosti slúžiť ako nová legálna entita, do ktorej sa postupne začlenia i všetky ďalšie akvizície skupiny Parker. Už v tomto roku sa jej súčasťou stane i spoločnosť Legris, ktorú Parker Hannifin kúpil v roku 2008.

###

O spoločnosti Parker Hannifin s.r.o.

Firma Parker Hannifin je s ročným obratom cez 12 miliárd USD vedúcim medzinárodným všestranným výrobcom technológií a systémov riadenia a pohybu. Poskytuje dokonalé a presné riešenia pre široký rad komerčných, mobilných, priemyselných a leteckých odborov. Firma zamestnáva cez 62000 osôb v 48 krajinách sveta. Parker už 52 rokov po sebe zvyšuje ročné dividendy vyplácané akcionárom a je medzi prvými piatimi firmami s najdlhším obdobím rastúcich dividend na indexe S&P 500. Ďalšie informácie nájdete na webe http://www.parker.com, alebo na informačnom webe pre investorov na http://www.phstock.com.
Firmu je technologicky členená do niekoľkých skupín: hydraulika, automatizácia, filtrácia, tekutinové spojky, tesnenia, chladenie a klimatizácia, letectvo a kozmonautika a prístrojová technika.

Do Českej republiky Parker vstúpil v roku 1991 ako do prvej krajiny bývalého východného bloku. Najprv bola zriadená kancelária pre podporu predaja a vytvorenie predajnej siete, v roku 1993 Parker Hannifin začal i výrobnú spoluprácu s českými firmami. Prvý výrobný závod uviedla spoločnosť do prevádzky v roku 1994 so siedmimi pracovníkmi v Sadské u Nymburku. Od roku 1999 tu pracuje 450 zamestnancov v novom závode. Podobne začala v roku 1996 i výroba v Chomutove s dnešnými takmer 750 pracovníkmi. V  roku 2006 sa stala súčasťou spoločnosti Parker Hannifin Domnick Hunter, v roku 2007 i firma Rectus Tema.

Obchodná pobočka firmy má sídlo v Prahe. Predaj v Českej republike a Slovenskej republike je rozdelený do dvoch skupín: veľký zákazníci a prvovýrobcovia sú obsluhovaní priamo obchodnou pobočkou v Prahe, menší zákazníci a servisné služby sú zaistené prostredníctvom siete distribútorov. Certifikovaní distribútori prevádzkujú i predajne s názvom ParkerStore.

Kompletný profil spoločnosti, vrátane informácii o ponúkaných produktoch a službách nájdete na webovej stránke www.parker.cz, pre investorov sú ďalšie informácie k dispozícii na www.phstock.com.  

Priemerné hodnotenie: 5 (1 vote)