Prihlásenie

Máj v Poluse sa ponesie v znamení dizajnu

Máj v Poluse sa ponesie v znamení dizajnu

Polus City Center zameria od 2. – 31. mája svoje aktivity na architektov, dizajnérov a verejnosť, ktorá sa zaujíma o slovenský dizajn. Nákupné centrum pripravuje nielen expozíciu desiatich obojstranných informačných plôch obsahujúcu informácie o histórii a osobnostiach súčasnej slovenskej dizajnérskej scény, ale aj interaktívne víkendy spojené s prednáškami, v podaní renomovaných odborníkov. Súčasťou podujatia budú rôzne sprievodné aktivity, ako súťaže  a tvorivé dielne určené deťom.

Interaktívne víkendy sa budú konať v dňoch 16. - 17. mája a 30. - 31. mája 2009 v Hlavnej rotunde nákupného centra. V čase od 15:00 do 19:00 sa prostredníctvom rozhovorov a prednášok predstavia poprední slovenskí dizajnéri a ľudia určujúci trendy v štyroch špecifických oblastiach slovenského dizajnu. Autormi prezentované projekty a vystavené prototypy tak ponesú tiché svedectvo o tom, ako sa darí slovenskému dizajnu. Návštevníci zároveň budú môcť diskutovať s predstaviteľmi slovenskej dizajnérskej scény na témy, ktoré sa  daných kategórií, grafický dizajn, priemyselný dizajn, transport dizajn, architektúra a interiérový dizajn týkajú. 

Počas interaktívnych víkendov okrem vystavenia najlepších študentských prác troch ateliérov katedry grafického dizajnu VŠVU a ateliéru produkt dizajn VŠVU sa návštevníci budú môcť oboznámiť s prácami a projektmi predstaviteľov grafického dizajnu, akými sú Nina Weisslechner – sLOVEnsko, grafika na akrylickom skle v štýle pop, alebo s dielami zástupcov priemyselného dizajnu ako Doc. Ferdinand Chrenka akad. soch., Tomáš Brichta a Silvia Jokelová. Tých, ktorí vyznávajú aj trošku avantgardnejšie kúsky určite zaujme prototyp hudobného nástroja „čudo“ z dielne Tomáša Brichtu, ktorý zároveň predvedie hru na tento nástroj a tiež hra na kamennú gitaru. 

Predstavitelia transport dizajnu, v zastúpení Štefanom Kleinom a Marošom Schmidtom, sa s návštevníkmi podelia o zaujímavosti z ateliéru transport dizajn VŠVU, ale aj o lietajúce prototypy Aeromobil 2 a Aeromobil 1, alebo záhady ornamentu pri prednáške Ornamend – Smrť a vzkriesenie ornamentu v priemysle. Svoje najlepšie práce vystaví bratislavský ateliér Vallo – Sadovsky, ktorý zároveň publikum zasvätí do projektu Mestské zásahy.  Prednášať tiež bude Katarína Hrdá o projekte Creater a Ľubica Hustá predstaví fenomén Petcha Kutcha Night. 

Počas podujatia Máj – Mesiac dizajnu v Poluse, bude v Hlavnej rotunde visieť 5 dizajnérskych bicyklov, vystavený bude Aeromobil1 a aj kamenná gitara. V ďalších priestoroch si budete zase môcť prezrieť 37 plôch s vystavenými prácami. Víkendovými podujatiami bude návštevníkov sprevádzať Juraj Igonda, člen SND. 

Viac informácií nájdete aj na stránke www.poluscitycenter.sk

/www.dizajnnakolesach.sk, www.vallosadovsky.sk, www.mestskezasahy.sk, www.creater.sk, www.designby.sk/
 

Nehlasované
Máj v Poluse sa ponesie v znamení dizajnu
 
Máj v Poluse sa ponesie v znamení dizajnu
 
Máj v Poluse sa ponesie v znamení dizajnu
 
Máj v Poluse sa ponesie v znamení dizajnu