Prihlásenie

Tech Data vylepšuje svoj on-line systém licencovania

Tech Data vylepšuje svoj on-line systém licencovania

Praha, 13. mája 2009 – Jeden z najvýznamnejších distribútorov IT produktov, spoločnosť Tech Data Europe, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosťTech Data Distribution, vylepšuje svoj on-line licenčný systém (License Online - LOL), ktorý resellerom uľahčuje vyhľadávanie najvhodnejších licenčných programov pre zákazníkov a zadávanie a sledovanie zákaziek až do ich vybavenia.

Nová verzia LOL má zmodernizované užívateľské rozhranie, ktoré je teraz pre užívateľov viac prívetivé. To zefektívni prácu s LOL tisíckam užívateľov, pre ktorých je eTouch dôverne známy. Reselleri teraz môžu nájsť a objednať softvérové licencie jednoducho v štyroch krokoch:
1. výber výrobcu/licenčného programu/typu koncového zákazníka
2. výber produktu
3. získanie informácií o koncovom užívateľovi (názov, adresa, kontaktná osoba atď.)
4. potvrdenie objednávky

Pridanie sekcie „Najpredávanejšie“ navyše užívateľom umožňuje jednoducho a rýchlo identifikovať populárne licenčné produkty a následne ich pridať do nákupného košíka.

Bert Schep, Group Manager Software EMEA v Tech Data, hovorí, že nové rysy systému sú navrhnuté tak, aby zjednodušili resellerom jeho použitie. „V LOL je teraz v Českej republike dostupných viac než 15 000 licencií od najvýznamnejších výrobcov softvéru. Je preto dôležité, aby sme resellerom umožnili rýchlo a jednoducho nájsť správny program pre ich zákazníkov. Pomocou rozhrania LOL, ktoré je veľmi intuitívne, sme systém sprístupnili pre mnoho užívateľov, ktorí svoje produkty objednávajú on-line.“

„Všetky zmeny v predchádzajúcej verzii systému sú odpoveďou na minuloročný výskum, ktorého sa zúčastnilo 4000 užívateľov LOL v rámci celej Európy,“ doplňuje Schep. „Naši zákazníci vnímali veľmi pozitívne všetky aspekty systému, ale chceli, aby sme ho ešte viac zjednodušili. Reselleri tak teraz môžu poskytovať lepšie služby svojim zákazníkom v oblasti softvérových licencií a vyťažiť tak maximum zo všetkých svojich nových obchodných príležitostí.“

Vylepšenie systému LOL privítali okrem resellerov, aj obchodní partneri spoločnosti Tech Data. Jason Ellis, viceprezident pre predajný kanál EMEA zo spoločnosti Symantec to komentuje slovami: „Tieto zmeny prinesú významné a okamžité výhody našim partnerom. Som presvedčený, že naši partneri, budú zo systému ťažiť a strávia menej času administratívou a naopak viac času so svojimi zákazníkmi.“

„Vítame investície, ktoré Tech Data vkladá do systému License Online a umožňuje tak jeho vylepšenie. Našim partnerom tým umožní lepšie poslúžiť zákazníkom presne cielenými ponukami v správny čas, čo v súčasnej situácií na trhu považujem za kľúčové,“ pridáva sa Wolfgang Ebermann viceprezident pre SMS a Partnerské programy v spoločnosti Microsoft.

Nový systém License Online je na webových stránkach spoločnosti Tech Data naplno dostupný od pondelka 11. 5. 2009.

###

Informácie o spoločnosti Tech Data Distribution hľadajte na www.techdata.cz; www.techdata.sk.

O spoločnosti Tech Data Distribution
Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je distribútor  výpočtovej a komunikačnej techniky, digitálnej spotrebnej elektroniky a software.
Spoločnosť bola založená v polovici roka 1991 v Prahe pod názvom Expert & Partner. V apríli 1993 sa stala súčasťou celoeurópskej distribučnej siete Computer 2000, ktorej vlastníkom je od roku 1999 americká distribučná firma Tech Data Corporation. V distribučnej ponuke Tech Data Distribution nájdete produkty najdôležitejších výrobcov zo všetkých oblastí  výpočtovej a komunikačnej techniky. V marci 2004 úspešne prebehla integrácia spoločnosti Azlan. Spoločnosť dosiahla v roku 2007 obrat 6,5 mld. Kč 

O spoločnosti Tech Data Corporation
Spoločnosť Tech Data Corporation (NASDAQ: TECD), založená v r. 1974, je popredným distribútorom produktov informačných technológií, s viac než 100 000 zákazníkmi vo viac než 100 krajinách po celom svete. Obchodný model spoločnosti umožňuje poskytovateľom riešení, výrobcom a vydavateľom efektívnejšie predávať svoje produkty a podporovať koncových užívateľov od malých a stredných firiem (SMB) až po veľké podniky. Spoločnosť sa umiestnila v rebríčku Fortune 500 na 102. mieste a dosiahla tržieb vo výške 24,1 mld. USD za posledný fiškálny rok, ktorý skončil 31. januára 2009. Viac informácií nájdete na: www.techdata.com.


 

Nehlasované