Prihlásenie

Saxo Bank otvára v Prahe svoju prvú kanceláriu v regióne strednej a východnej Európy

Saxo Bank otvára v Prahe svoju prvú kanceláriu v regióne strednej a východnej Európy

Saxo Bank, špecialista na online obchodovanie a investovanie dnes, po úspešnom roku, v ktorom banka zdvojnásobila objemy obchodov v regióne strednej a východnej Európy, oznámila otvorenie novej kancelárie v Prahe.

Praha, 14. mája 2009 - Otvorenie pražskej kancelárie je strategickým krokom Saxo Bank k posilneniu a rozšíreniu jej postavenia ako popredného poskytovateľa online riešení pre investovanie do mien, akcií, akciových derivátov, komodít a dlhopisov v regióne strednej a východnej Európy. Praha je po Miláne a Dubaji tretím miestom, kde v roku 2009 Saxo Bank otvorila svoje zastúpenie.

Saxo Bank mala v roku 2008 v porovnaní s rokom 2007 v regióne strednej a východnej Európy nárast svojho podnikania o 212 percent. Banka plánuje rozšíriť svoju základňu klientov a partnerov väčšou ponukou rozsahu miestnych služieb a investičných produktov.

„Dlhodobý úspech je poháňaný zameraním sa na zákazníkov a nová kancelária, prvá v regióne strednej a východnej Európy, nám poskytne lepší prístup ku klientom a partnerom v Česku, na Slovensku a v Poľsku. Zatiaľ čo klienti budú aj naďalej ťažiť z mimoriadnej likvidity a technológie Saxo Bank, nová kancelária nám umožní podporiť vzdelávanie prostredníctvom našich vlastných produktov a vzťahy s inštitucionálnymi partnermi,“ povedal Karol Piovarcsy, ktorý povedie pražskú kanceláriu.

V spoločnom prehlásení Kim Fournais a Lars Seier Christensen uvádzajú: „Otvorenie kancelárie v Prahe je ďalším krokom v našej stratégii rozširovania pôsobnosti banky v Európe a jej medzinárodného rastu. Od roku 1992, keď bola Saxo Bank založená, sme sledovali pozoruhodný rast krajín strednej a východnej Európy. Saxo Bank mala od tej doby v tomto regióne veľký úspech a nová kancelária nám umožní poskytovať komplexnejšie služby klientom, potenciálnym klientom a partnerom z tohto regiónu priamo na mieste.“

Kancelária bude sídliť v Betlémskom paláci v centre Prahy. Saxo Bank, ktorá je plne licencovanou a regulovanou európskou bankou, ponúka obchodníkom z regiónu strednej a východnej Európy na 20 dní zdarma demo účet na www.saxobank.cz; www.saxobank.sk; www.saxobank.pl. Účet Saxo Bank poskytuje obchodníkom prístup k trom prepojeným platformám: SaxoWebTrader, SaxoTrader a SaxoMobileTrader. Banka nedávno spustila aj platformy SaxoMobileTrader pre iPhonetm a iPod Touchtm , ktoré umožňujú svojim užívateľom dostávať aktuálne správy z trhu, prehliadať si stav svojho účtu a plne riadiť svoje pozície a objednávky vo viacerých triedach aktív. Tieto aplikácie doplňuje SaxoMobileTrader pre BlackBerrytm.

Banka bola založená v roku 1992 svojimi spoločnými riaditeľmi Kimom Fournaisom a Larsom Seier Christensenom. Rok 2008 bol rekordným rokom pre Saxo Bank z pohľadu jej príjmu a zisku. Prevádzkový zisk dosiahol 338 miliónov EUR, čo bol medziročný nárast o 61 percent. Zisk pred odpočítaním úrokov, daní, odpisov a amortizácie v roku 2008 dosiahol 85 miliónov EUR, čo predstavuje nárast o 43 percent oproti roku 2007. Čistý zisk stúpol o 23 percent na 45,5 miliónov EUR.

 

Karol Piovarcsy riaditeľom novej pobočky Saxo Bank v Prahe

Riaditeľom novootvorenej pobočky dánskej investičnej banky Saxo Bank v Prahe sa stal Karol Piovarcsy, ktorý doteraz pôsobil na ústredí banky v Londýne ako manažér pre strednú a východnú Európu.

Karol Piovarcsy mal so svojim tímom na starosti klientov Saxo Bank na Slovensku, v Českej republike a Poľsku. Rastúci záujem súkromných investorov o ich služby si vyžiadal prítomnosť Saxo Bank v stredoeurópskom regióne. „Naším cieľom je byť bližšie ku klientovi. Mojou úlohou bude s pomocou tímu ôsmych spolupracovníkov nadviazať partnerské vzťahy s domácimi finančnými spoločnosťami a zaistiť špičkové poradenstvá v oblasti kapitálových trhov a akvizície potenciálnych klientov na Slovensku, v Česku a v Poľsku,“ uvádza k uvedeniu do novej pozície Karol Piovarcsy.

Karol Piovarcsy (29) absolvoval Ekonomickou univerzitu v Bratislave. Od roku 2004 pracoval v  londýnskej realitnej spoločnosti Direct Residential LTD a v rokoch 2005 až 2006 ako komoditný maklér v investičnej spoločnosti Capital Assets LTD. Od roku 2007 bol manažérom pre strednú a východnú Európu v Saxo Bank London. Investovaním na akciových, menových a komoditných trhoch sa venuje už 6 rokov. Plynulo rozpráva anglicky a nemecky. Jeho najväčšou záľubou je príroda a horolezectvo.

 

Viacej informácii o Saxo Bank
Slávka Bilá
Saxo Bank Prague
+420 22 620 1583
www.saxobank.sk

Nehlasované
Saxo Bank otvára v Prahe svoju prvú kanceláriu v regióne strednej a východnej Európy