Prihlásenie

Imation rozšíril a inovoval ponuku externých diskov

Imation rozšíril a inovoval ponuku externých diskov

Bratislava, 19. mája 2009 – Európska divízia spoločnosti Imation dnes predstavila dva nové externé pevné disky – Apollo Expert a Apollo Pro. Nové modely sú určené pre majiteľov notebookov i stolných počítačov a vyhovejú aj potrebám náročnejších používateľov.

Expert a profesionál
Pre používateľov notebookov je určený 2,5-palcový Apollo Expert UX s kapacitou 320 GB alebo 500 GB. Disk má odnímateľný obal, ktorý ho pri prenášaní chráni pred odrením a poškriabaním.
Predovšetkým používatelia desktopov získajú možnosť zálohovať svoje citlivé dáta, filmy či hudbu na „expertovho“ väčšieho brata – 3,5-palcový model Apollo Pro UX s kapacitou až do 1 TB.

Záloha jediným tlačidlom
Obidva modely majú tlačidlo pre okamžitú synchronizáciu a zálohu dát jediným dotykom. Okrem dodávaného softvéru disky pracujú aj s vybranými zálohovacími aplikáciami (napr. Apple Time Machine).

Spoľahlivosť
Imation použil v nových diskoch radiče vlastného dizajnu a výroby, ktoré zaručujú lepšiu spoluprácu s ostatným hardvérom a prispievajú k vysokej spoľahlivosti čítania a zápisu. Apollo Expert aj Apollo Pro sú kompatibilné s počítačmi PC aj Mac a pripájajú sa cez vysokorýchlostné porty USB 2.0.

Dizajn
Dizajnéri vybavili oba disky otočným stojanom, ktorý dovoľuje ich použitie v horizontálnej i vertikálnej polohe. Stav kapacity a aktivitu diskov indikujú svetelné diódy. Oba modely majú funkciu úsporného režimu.

Ocenenie
Špičkový dizajn, funkčnosť a jednoduchosť používania 2,5-palcového modelu Apollo Expert UX ocenili aj na 8. ročníku prestížnej konferencie Storage Visions v Las Vegas, partnerskom podujatí medzinárodného veľtrhu CES. Disk si odniesol cenu „Art of Storage“ pre rok 2009.

Ceny a dostupnosť
Disky Apollo Expert UX a Apollo Pro UX sú na európskom trhu dostupné už dnes. Disky je možné kúpiť cez sieť autorizovaných distribútorov Imation, maloobchodné a veľkoobchodné siete, a online predajcov. Odporúčané maloobchodné ceny bez DPH v závislosti od kapacity sú:

  • 99 – 139 € pre Apollo Expert UX
  • 120 – 195 € pre Apollo Pro UX

 

Viac informácií o diskoch radu Apollo nájdete na stránke Imation.

Kontakt pre médiá
Peter Jančárik, SEESAME Communication Experts
e-mail: jancarik@seesame.com
tel.: +421 2 4342 2978
 

Nehlasované