Prihlásenie

Vďaka domovom dlhší život

Vďaka domovom dlhší život

Bratislava, 19. mája 2009 – Jednou z večných túžob ľudstva je žiť naveky. Ľudia hľadajú zázračné lieky, veria v zdravú výživu, alternatívnu medicínu a pravidelný šport. Vedecké výskumy však preukázali, že najdôležitejšie je neostať sám. Život v partnerstve alebo aspoň spoločnosť druhých pozitívne vplývajú na dĺžku života. Seniori v Seniorville Jablonové sa porozprávali na túto tému s Gustávom Murínom, autorom knižky Návod na dlhovekosť.

Dnes do Seniorville Jablonové prišiel na besedu pán Gustáv Murín, ktorý má so seniormi v súčasnosti spoločnú tému, je to jeho najnovšia kniha „Návod na dlhovekosť“. Tá vychádza z vedeckého poznatku, že páry, ktoré si rozumejú, sa dožívajú vyššieho veku než jednotlivci.

Seniori so záujmom načúvali skúsenému rečníkovi. Prezradili mu svoje najobľúbenejšie jedlá a porozprávali sa na tému zdravej výživy. Všetci spolu dospeli k názoru, že láska, priateľstvo a rodina ostávajú aj v dnešnej dobe jedným zo zásadných faktorov dlhovekosti. „Bolo zaujímavé ho počúvať. Je plný optimizmu, rozosmial nás,“ pochvaľovala si akciu pani Anka.

Gustáv Murín sa však so Seniorville nestretol po prvý krát. Vo svojej knižke spomína na pani Evu, ktorá vďaka Seniorville vyriešila dilemu blízkosti rodiny a príjemného prostredia. „Manžel jej umrel pred desiatimi rokmi, deti odišli za prácou do hlavného mesta a tak žila už pár rokov sama. Ani veľkomestský ruch ju nenadchol. Dnes žije spokojne v domove dôchodcov v Jablonovom len polhodinku cesty od Bratislavy. Na dôchodku má stále spoločnosť, bez každodenných starostí s upratovaním a varením a s deťmi môže byť každý víkend.“

„Na dôchodku je veľmi dôležité, aby človek neostal sám. Samota vplýva zle na psychiku a tiež sa zvyšuje riziko napr. okradnutia, nešťastného pádu a podobne,“ hovorí o výhodách života v domove dôchodcov riaditeľ Seniorville Jablonové MUDr. Marián Jánoš.

Kontakt pre médiá:
Žofia Svoreňová
Account / PR manager
MediaDom, s.r.o.
Stromová 13
831 01 Bratislava
Mobil: +421 904 033 120
E-mail: svorenova@mediadom.sk

Nehlasované
Vďaka domovom dlhší život
 
Vďaka domovom dlhší život