Prihlásenie

Tento Herbal Sensitive – nový produkt od Metsä Tissue obohatený prírodnými výťažkami

Tento Herbal Sensitive – nový produkt od Metsä Tissue obohatený prírodnými výťažkami

Metsä Tissue a.s. rozširuje sortiment toaletných papierov značky Tento o nový produkt Tento Herbal Sensitive. Troj-vrstvový toaletný papier vyrobený zo 100%-nej celulózy je napustený balzamom, ktorý pozostáva z prírodných výťažkov s ukľudňujúcimi vlastnosťami: nechtíka lekárskeho, myšieho chvosta, dubovej kôry a pantenolu. Tento Herbal Sensitive je vďaka hebkosti, jemnej vôni a zdraviu prospešným vlastnostiam byliniek správnou voľbu i pre tých najnáročnejších zákazníkov. Papier bol nedávno uvedený do obchodných reťazcov na Slovensku. Jeho odporúčaná maloobchodná cena za balenie štyroch roliek je 1,5 EUR.

Tento Herbal Sensitive je vyrobený z extrémne jemného papiera, ktorý je príjemný na dotyk.
Papier vyzerá esteticky aj vďaka prepracovanému kvetinovému vzoru.

Po otvorení každého balenia zaplaví okolie príjemná, bylinková vôňa.

Doplňujúce informácie:

Bylinky a pantenol

Príbeh zdravej pokožky sa začína pri bylinkách, ktoré sa využívajú v prírodnej medicíne. Tento Herbal Sensitive je napustený balzamom z výťažkov z bylín s blahodárnymi účinkami na pokožku, ktoré sú ľudstvu známe od nepamäti:

 nechtík lekársky - lieči, zjemňuje a upokojuje pokožku. Svojimi antibakteriálnymi a protizápalovými
účinkami zlepšuje prirodzenú hojivosť pokožky a odolnosť voči podráždeniu.

 myší chvost – malý biely kvietok s výrazne žltým srdcom – má pozitívne účinky na pokožku. Má protizápalové vlastnosti a upokojuje pokožku.

 dubová kôra – prírodný liek na kožné ochorenia. Veľmi efektívny pri zaceľovaní drobných poranení.

Poslednou zložkou je pantenol, ktorý sa rýchlo absorbuje do pokožky, spevňuje pokožku a napomáha jej elasticite. Pomáha tiež pri hojení drobných poranení.

Výsledkom zmiešania všetkých zložiek získame balzam, vhodný na starostlivosť o jemnú a citlivú pokožku, ktorej prináša osvieženie a hebkosť.

Toaletný papier je vďaka pridanému balzamu ideálnym toaletným produktom na starostlivosť o vašu pokožku. Prírodné bylinné zložky zmiešané s bylinným balzamom zabezpečujú pri dotyku s kožou jemný, príjemný pocit, ktorý môže mať liečivý účinok na telo.

Pridaním balzamu s bylinnými výťažkami do Tento Herbal Sensitive sme získali jedinečný produkt. Je určený pre zákazníkov, ktorí vedia, čo potrebujú a uprednostňujú produkty, ktoré sú šetrné k ich zdraviu, pomáhajú im cítiť sa lepšie, lahodia oku a krásne voňajú.

Názory odborníkov

MUDr. Hana Zelenková, Ph.D., prezidentka Európskej spoločnosti estetickej dermatológie a kozmetiky a primárka dermatovenerologického oddelenia sanatórneho typu vo Svidníku vysvetľuje: „Bylinné výťažky z nechtíka lekárskeho, myšieho chvosta, dubovej kôry a pantenolu sú mnohé roky využívané v dermatológii, a to v širokej škále rôznych liečivých prípravkov, predovšetkým pre ich nepopierateľne pozitívne účinky na ľudskú kožu vrátane citlivej kože malých detí a alergikov. Každý produkt, ktorý tieto látky vo vyváženej kombinácii obsahuje, je vítaný a obohacuje kvalitnú spotrebiteľskú ponuku“.

"Toaletný papier Tento Herbal Sensitive obsahuje balzam s výťažkami z rastlín, vďaka ktorému tento výrobok patrí k jedinečným prírodným a najjemnejším toaletným produktom na našom trhu. Nechtík lekársky je po celé stáročia známy svojimi ozdravujúcimi a protizápalovými účinkami pri liečbe mnohých kožných ochorení. Myší chvost a dubová kôra sa využívajú na prípravu výplachov, obkladov a kúpeľov pri akútnych kožných ochoreniach. S pridaním pantenolu sa ich účinok znásobuje vďaka svojim regeneračným, šetrným a liečivým vlastnostiam voči citlivej a podráždenej pokožke. Tento výrobok predstavuje najlepšie riešenie pre zákazníkov, ktorí uprednostňujú šetrné toaletné výrobky založené na prírodnej báze, prospievajúce ich zdraviu a navyše priateľské voči životnému prostrediu," dopĺňa Judita Marčoková, majiteľka bratislavského Relaxcentra Judy.

- Koniec-

O spoločnosti Metsä Tissue:
Metsä Tissue je jednou z vedúcich dodávateľov produktov papierovej hygieny určených pre domácnosti a veľkoodberateľov v Európe. Patríme tiež medzi hlavných dodávateľov výrobkov na varenie a pečenie. Naše hlavné značky sú: Lambi, Serla, Mola, Tento, Katrin a Fasana. Máme 10 závodov umiestnených vo Fínsku, v Nemecku, Poľsku, Slovensku a Švédsku a zamestnávame 3 300 ľudí. Náš obrat sa pohybuje okolo 860 miliónov EUR. Metsä Tissue je časťou Metsäliitto Group.

Závod Žilina má dva papierenské stroje a niekoľko spracovateľských liniek. Závod vyrába papier do kúpeľní, papierové utierky a hygienické vreckovky. Hlavnými trhmi sú Slovensko, Česká republika, Maďarsko a ďalšie štáty Európy. Pre viac informácií o spoločnosti navštívte prosím stránky www.metsatissue.com a www.tento.sk.

Kontakty pre médiá:

Miroslava Šibíková
Brand Manager
Metsä Tissue a.s.
Celulózka 3494, 011 61 Žilina, Slovakia
Tel.: +421 41 51 21 467
E-mail: miroslava.sibikova@metsatissue.com

Michaela Rezníčková / Dana Pohlodová
Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants
Tel.+421 2 5920 1410 / 07
E-mail: michaela.reznickova@mmdcee.com, dana.pohlodova@mmdcee.com
 

Nehlasované