Prihlásenie

Poznáme Ambasádorky podnikateliek Slovenska

Poznáme Ambasádorky podnikateliek Slovenska

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP), v spolupráci s asociovanými partnermi, vybrala 8 slovenských Ambasádoriek z radov úspešných podnikateliek, ktorých úlohou bude propagácia podnikania žien na Slovensku, a ktoré sa zúčastnia slávnostného otvorenia Európskej siete ambasádoriek – podnikateliek v Štokholme za účasti švédskej korunnej princeznej.

 NARMSP spustilo nový projekt „Podpora podnikania žien na Slovensku“, ktorý zastrešuje Európska komisia. Jeho poslaním je inšpirovať ženy v Európe, aby sa nebáli vydať na samostatnú dráhu podnikania. Je založený na praktickom stretnutí a odovzdávaní autentických skúseností podnikateľky s nezamestnanými ženami, mamičkami na materskej dovolenke a študentkami. Táto cieľová skupina tak získa možnosť osobnej konfrontácie svojich názorov, predstáv a vedomostí o podnikaní s podnikateľskou realitou a nadviaže kontakty na komunitu a inštitúcie zamerané na podporu podnikania žien na Slovensku.


Z 38 prihlásených žien boli za slovenské Ambasádorky vybraté nasledujúce podnikateľky (každý región reprezentuje jedna podnikateľka):

 

Meno Spoločnosť Oblasť podnikania Kraj
MARKO Petra ExtravaDansa s.r.o. služby v oblasti tanečného umenia Bratislavský
MADAROVÁ Terézia le PROVOCATEUR s.r.o. modelingová a castingová agentúra Trnavský
RADOŠINSKÁ Martina SUBLIPRINT s.r.o. sublimačná potlač a prešívanie látok Trenčiansky
STUBBS Zlatica Mária ZMS Consulting & Coaching s.r.o. poradenské a konzultačné služby Žilinský
ABSOLÓNOVÁ Katarína ASAP-translation.com s.r.o. prekladateľské služby Nitriansky
MARTÁKOVÁ Silvia SM Complicité s.r.o. konfekcia a doplnky pre budúce mamičky Banskobystrický
JESENSKÁ Renáta Don Leon s.r.o. obchod s čokoládou Prešovský
TIMKOVÁ Eva ASERTÍV - Agentúra Košice vzdelávacia agentúra Košický


Po slávnostnom otvorení Európskej siete ambasádoriek 5.10.2009 budú Ambasádorky oficiálne predstavené slovenskej verejnosti počas konferencie v novembri 2009 v Bratislave. Počas nasledujúcich dvoch rokov sa podnikateľky zúčastnia motivačných seminárov a stretnutí s cieľovou skupinou.  Táto iniciatíva sa organizuje v rámci siete Enterprise Europe Network, na základe výzvy Európskej komisie „EU Network of Female Entrepreneurship Ambassadors“. Partnermi projektu sú: Regionálne informačné a poradenské centrum Prešov, Top Centrum Podnikateliek, Nadácia Integra, Materské centrum MACKO, Ekonomická univerzita Bratislava, Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.  

 Viac informácií o projekte: http://www.nadsme.sk/?article=712  

Nehlasované